PARTNER PORTALU
  • BGK

Lasy Państwowe dokładają pieniądze do remontów mostów

  • PAP/TK    4 kwietnia 2018 - 16:35
Lasy Państwowe dokładają pieniądze do remontów mostów
Porozumienia zostały podpisane między Województwem Podkarpackim a nadleśnictwami: Baligród, Komańcza, Lutowiska i Ustrzyki Dolne (Fot. podkarpackie.pl)

Lasy Państwowe dokładają się do remontów dróg wojewódzkich i lokalnych. W środę w RDLP Krośnie podpisano kolejne porozumienia w sprawie dofinansowania remontów mostów na obwodnicy bieszczadzkiej ze środków miejscowych nadleśnictw.
  • Łączne wsparcie ze strony leśnictwa na infrastrukturę drogową w regionie sięgnęło w 2016 roku 2,6 mln zł, zaś w 2017 roku - 3,7 mln zł.
  • W tym roku zmodernizowanych zostanie siedem kolejnych mostów za ponad 2,7 mln zł, z tego około 10 proc. to środki Lasów Państwowych.
  • Wyremontowane zostaną dwa mosty w ciągu drogi wojewódzkiej nr 893 Lesko - Cisna w miejscowościach Bystre i Jabłonki, dwa mosty na drodze nr 897 Tylawa - Wołosate - Granica Państwa w Smolniku.

Porozumienie w tej sprawie sygnowali: marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie Piotr Miąso oraz szefowie nadleśnictw, które wnoszą finansowy udział w remonty.

"Na drogach wojewódzkich w Bieszczadach zlokalizowanych jest ponad 120 obiektów mostowych, z czego 59 wciąż wymaga naprawy. Powstały jeszcze w latach 50. i 60. ubiegłego stulecia. Ze względu na pogarszający się stan techniczny na wielu z nich wprowadzone zostały ograniczenia" - powiedział rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.

Rzecznik przypomniał, że "od kilku lat sukcesywnie udrażniany jest korytarz transportowy w tym niezwykle atrakcyjnym rejonie województwa".

Od 2016 roku w kosztach związanych z modernizacją uczestniczą nadleśnictwa, na terenie których znajdują się mosty. Dzięki wsparciu finansowemu Lasów Państwowych w ciągu dwóch lat udało się odnowić osiem obiektów. Łączne wsparcie ze strony leśnictwa na infrastrukturę drogową w regionie sięgnęło w 2016 roku 2,6 mln zł, zaś w 2017 roku - 3,7 mln zł.

"Mamy świadomość, że gospodarowanie w górach wymaga inwestowania również ze strony Lasów Państwowych, stąd nasza chęć, by dzielić się wypracowanymi środkami i przeznaczać je na zadania najpilniejsze społecznie" - zaznacza dyrektor krośnieńskiej RDLP Grażyna Zagrobelna.

Podkreśliła, że RDLP "zabiega o środki z Funduszu Leśnego na te cele". "Nasz region ma szczególne prawo do korzystania z nich, wnosi bowiem do skarbca leśnego przede wszystkim wielkie wartości przyrodnicze, co w sposób oczywisty zmniejsza nam możliwość osiągania wyższych przychodów" - mówiła.

W tym roku zmodernizowanych zostanie siedem kolejnych mostów za ponad 2,7 mln zł, z tego około 10 proc. to środki Lasów Państwowych.

Wyremontowane zostaną dwa mosty w ciągu drogi wojewódzkiej nr 893 Lesko - Cisna w miejscowościach Bystre i Jabłonki, dwa mosty na drodze nr 897 Tylawa - Wołosate - Granica Państwa w Smolniku. Z kolei na drodze nr 896 Ustrzyki Dolne - Ustrzyki Górne remontowane będą most w Czarnej oraz dwa mosty w Żłobku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.