PARTNER PORTALU
  • BGK

Łatanie pasa startowego w Modlinie to prowizorka

  • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Polska Codziennie    5 stycznia 2013 - 08:04
Łatanie pasa startowego w Modlinie to prowizorka

Dwa łatane w tej chwili odcinki pasa startowego na modlińskim lotnisku za kilka miesięcy zostaną zerwane i położona będzie nowa nawierzchnia.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że modernizowana obecnie droga startowa w Modlinie zostanie w kwietniu całkowicie zerwana i w jej miejsce wykonawcy, czyli firmy Erbud oraz DSH, położą nową nawierzchnię - ujawnia „Gazeta Polska Codziennie".

Czytaj też: Naprawa pasa w Modlinie potrwa do nocy

Według wstępnych szacunków całkowity koszt obecnych prac remontowych w Modlinie może sięgać 20 mln zł. Oprócz kosztów naprawy drogi startowej wykonawca zostanie też zobowiązany przez zarząd lotniska do pokrycia strat wynikłych z konieczności zawieszenia działania aeroportu.

Prezes spółki Erbud Dariusz Grzeszczak uspokaja, że za pękający beton na pasie startowym zapłacą ubezpieczyciele firm wykonawczych. Sprawa wypłaty odszkodowań przez ubezpieczycieli nie jest jednak wcale tak oczywista.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się „Gazeta Polska Codziennie", według ekspertów badających uszkodzoną nawierzchnię przyczyną pęknięć, z powodu których zamknięto część drogi startowej w Modlinie, było użycie przez wykonawcę niewłaściwych materiałów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.