PARTNER PORTALU
  • BGK

Latem więcej połączeń z lotniska w Pyrzowicach

  • PAP    1 czerwca 2011 - 11:06
Latem więcej połączeń z lotniska w Pyrzowicach

Od czerwca zwiększy się liczba połączeń z Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach.
Oprócz czarterów, z których do końca maja skorzystało 18 proc. więcej pasażerów niż przed rokiem, przybędzie lotów na liniach regularnych.

Czytaj też: Ponad 140 mln zł na żeglugę powietrzną

Jak podały służby prasowe podkatowickiego lotniska, 11 czerwca linia Wizz Air uruchomi sezonowe połączenie z Pyrzowic do bułgarskiego Burgas – loty na tej trasie będą realizowane trzy razy w tygodniu do 17 września.

Od drugiej połowy czerwca przewoźnik zwiększy także na okres letni częstotliwość lotów na trasach do Dortmundu (18 razy tygodniowo), Eindhoven (6 razy w tygodniu) i Oslo-Torp (7 razy w tygodniu).

Rzecznik lotniska, Cezary Orzech, zaznaczył, że w tym roku lotnisko ma najbogatszą w historii portu siatkę połączeń czarterowych, obejmującą w sezonie wakacyjnym 37 tras do 12 państw w Europie, Azji i Afryce.

Mimo wcześniejszych zawirowań spowodowanych niepokojami w Tunezji i Egipcie, od początku bieżącego roku zanotowano wzrost ruchu czarterowego z Katowice Airport o 18 proc. W tym segmencie rynku linie lotnicze przewiozły ponad 123,7 tys. osób.

W całym 2011 r. port spodziewa się ok. 800 tys. pasażerów czarterowych, ponad 100 tys. więcej niż przed rokiem. „W najbliższych miesiącach zostaną pobite kolejne rekordy w liczbie pasażerów czarterowych przewiezionych z i do Katowice Airport” – ocenił rzecznik.

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku z usług podkatowickiego lotniska skorzystało w sumie ponad 780,7 tys. pasażerów, o ponad 24 tys. więcej niż w tym samym okresie minionego roku.

W całym 2011 r. port spodziewa się ponad 2,5 mln pasażerów, wobec niewiele ponad 2,4 mln przed rokiem. Z lotniska w Pyrzowicach operuje czterech przewoźników regularnych: PLL LOT, Lufthansa, Wizz Air i Ryanair, a także przewoźnicy czarterowi.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.