PARTNER PORTALU
  • BGK

Lato pod znakiem robót drogowych w Łodzi

  • AW    13 czerwca 2013 - 08:40
Lato pod znakiem robót drogowych w Łodzi

Rewitalizacja pięciu kilometrów dróg w centrum miasta to plan łódzkich drogowców na wakacyjne miesiące.
Jak zapewnai magistrat, dzięki remontom poprawie ulegnie m.in. ulica Tuwima na odcinku między ul. Kilińskiego a al. Kościuszki, ulica Kilińskiego między ul. Zieloną a ul. Traugutta i ul. Żeromskiego między ul. Zieloną a ul. Struga. Niemal w całości wyremontowana zostanie ulica Kopernika.

 - Zaczęło się. Za miesiąc rozpocznie się ogromna rewolucja remontów dróg śródmieścia. Niezależnie od tego, jak będziemy informować o tych inwestycjach, korki i tak będą i będzie bardzo ciężko. Aby jednak jak najbardziej złagodzić skutki remontów, po raz pierwszy w tak szerokim zakresie poinformujemy wszystkich łodzian o utrudnieniach – powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Większość inwestycji przewidziana jest na okres od 1 lipca do 30 września. W newralgicznych miejscach ruchem kierować będzie łódzka policja.

 - Projekt zmian organizacyjnych w trakcie trwania remontów dróg spowoduje zablokowanie niektórych ulic. Jako policja podejmiemy wszelkie kroki, by rozładować korki. Chcemy w tę akcję włączyć nie tylko policjantów z wydziału ruchu drogowego, ale także z prewencji - powiedział komendant miejski podinspektor Piotr Beczkowski.

Rewitalizacja dróg w centrum Łodzi odbywać się będą wraz z czterema największymi obecnie inwestycjami w mieście: budową Nowego Centrum Łodzi wraz z multimodalnym dworcem Łódź Fabryczna, kompleksową przebudową ulicy Piotrkowskiej, remontem ulicy Kopernika i zmianami instalacji ciepłowniczych przez Dalkię.

Czytaj też: Tak ma wyglądac Nowe Centrum Łodzi

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.