PARTNER PORTALU
  • BGK

Łatwiej z Kościuszki w Grudziądzką w Toruniu

  • AT    8 maja 2012 - 20:44
Łatwiej z Kościuszki w Grudziądzką w Toruniu

Dobre wieści dla kierowców jeżdżących często przez skrzyżowanie ulic Kościuszki z Grudziądzką w Toruniu: będzie łatwiej. W ramach trwającej przebudowy na odcinku od Łąkowej do Grudziądzkiej drogowcy dobudują na skrzyżowaniu prawoskręt i skorygują łuki. Pojawi się też ścieżka dla rowerów.
Jak donosi toruński magistrat (zabierz głos/oceń prezydenta) do tej pory w Grudziądzką można było skręcać z dwóch pasów Kościuszki - prawego i środkowego. To niejednokrotnie prowadziło do nieporozumień związanych z pierwszeństwem. Kierowcy chcący po skręcie wjechać od razu na wewnętrzny pas Grudziądzkiej, zajeżdżali drogę prawidłowo jadącym w prawo ze środkowego pasa. Teraz sytuację na skrzyżowaniu poprawi dobudowany prawoskręt. Z kolei lewoskręt z ul. Grudziądzkiej w ulicę Lelewela umożliwi skręt w lewo przy jednoczesnym nieblokowaniu pojazdów jadących na wprost.

W ramach zadania przewidziano też zmianę geometrii skrzyżowania z przebudową nawierzchni jezdni, chodników, stanowisk parkingowych. Projekt przewiduje korekty łuków w ul. Grudziądzkiej po stronie wschodniej (przed i za skrzyżowaniem z ul. Kościuszki) oraz przebudowę zatoki autobusowej po stronie południowej ul. Grudziądzkiej.

Korekta łuków pozwoli na wytyczenie pasów skrętnych oraz wytyczenie po stronie północnej ul. Kościuszki drogi rowerowej i chodnika zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dzięki temu zostanie m.in. poszerzony chodnik na wysokości budynku usytuowanego przy ul. Grudziądzkiej 72, obecnie bardzo wąski.

Do nowej organizacji ruchu zostanie dostosowana sygnalizacja świetlna i przebudowane istniejące oświetlenie. Termin zakończenia robót - 30 czerwca 2012 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.