PARTNER PORTALU
  • BGK

Laureaci "najlepszej przestrzeni"

  • lk    4 października 2010 - 18:21

"Rewaloryzacja Parku Zdrojowego w Głuchołazach" została wybrana najlepszą przestrzenią naszego regionu w konkursie ogłoszonym przez Zarząd Województwa Opolskiego, a "Utworzenie otwartej strefy rekreacyjno-sportowej w Kędzierzynie-Koźlu przy Alei Jana Pawła II" zwyciężyło w konkursie internautów.
Wyłoniono laureatów "Najlepszej Przestrzeni" . Celem, organizowanego przez województwo opolskie już po raz trzeci, konkursu była m.in. promocja osiągnięć w dziedzinie zagospodarowania przestrzeni publicznych w regionie oraz wskazanie najlepszych realizacji projektów urbanistycznych, decydujących o jakości tej przestrzeni.

Zgodnie z regulaminem komisja konkursowa oceniała przestrzenie ogólnodostępne, w których dokonały się w latach 2005-2009 przeobrażenia funkcjonalne, kompozycyjne, społeczne, kulturalne, techniczne i gospodarcze, w wyniku których poprawiła się ich atrakcyjność urbanistyczno-architektoniczna, funkcjonalność i wygoda, dostępność i bezpieczeństwo.

Do tegorocznego konkursu zgłoszono 18 przedsięwzięć, a komisja konkursowa podkreślała, że większość realizacji wpłynęła korzystnie na podwyższenie walorów estetycznych i użytkowych przestrzeni publicznych, przyczyniając się tym samym do podniesienia atrakcyjności i wizerunku miejscowości oraz jakości życia mieszkańców.

Inwestorem "Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Opolskiego 2010", czyli Parku Zdrojowego w Głuchołazach jest gmina Głuchołazy, koncepcję zieleni wykonała Pracownia Projektowa "ALTA" z Opola a wykonawstwa podjęła się firma "Brukarstwo i usługi budowlane", Bis Wiesław, Nysa oraz Elbud-KKT s.c., Nysa.

Przedsięwzięcie zostało nagrodzone za nadanie nowego oblicza przestrzeni parku zniszczonego przez powódź w części zdrojowej miasta, Odtworzenie walorów krajobrazowych, turystycznych i edukacyjnych o zasięgu ponadlokalnym oraz wprowadzenie w ramach współpracy transgranicznej nowej funkcji wodolecznictwa.

Za konsekwentne kontynuowanie działań w kierunku przywrócenia miastu historycznej funkcji uzdrowiskowej, zrealizowane w symbiozie z naturą, nadanie miejscu aury spokoju. Jury podkreślało, że jest to właściwy przykład odtworzenia przestrzeni publicznej wzbogaconej o nowe funkcje, małą architekturę, z wykorzystaniem naturalnych, miejscowych materiałów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.