PARTNER PORTALU
  • BGK

Legionowo walczy o remont drogi

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita Życie Warszawy    11 lutego 2012 - 08:13
Legionowo walczy o remont drogi

Wojewoda Mazowsza Jacek Kozłowski wydał pozwolenie na budowę drogi nr 61 od nowego wiaduktu przy stacji PKP Legionowo do ul. Wolskiej w Michałowie-Reginowie.
Prace jednak tak szybko się nie rozpoczną, bo inwestycja pochłonęłaby ok. 89 mln zł, a tych pieniędzy GDDKiA nie ma – pisze „Rzeczpospolita Życie Warszawy”.

Latem ubiegłego roku w walce o remont wylotu na Zegrze władze Legionowa rozdawały mieszkańcom okolicznościowe kartki pocztowe zaadresowane do ówczesnego ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. Akcja nie poskutkowała. Teraz samorząd proponuje wariant oszczędnościowy.

Władze chcą podzielić inwestycje na etapy. Pierwszy to budowa drugiej jezdni do skrzyżowania z drogą wojewódzką 632 Marki – Płońsk. Według prezydenta Legionowa to będzie jedna trzecia kosztów.

Rządowi drogowcy na razie tego pomysłu nie komentują – informuje „Rzeczpospolita Życie Warszawy”.

Więcej na ten temat tutaj. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Kolonista, 2012-03-01 14:22:35

    Roman Smogorzewski to śmieszny człowiek, zamiast samemu zabiegać w ministerstwie u kolegi z partii to poprosił mieszkańców by wykonali za niego tą robotę. Zamiast wycierać ministerialne korytarze on sobie "odpoczywa pod palmami" i jak mieszkańcy chca drogi to niech piszą po ministra, on ni...c nie musi robić. To ma byc samorzadowiec? Ten człowiek nawet nie mieszka w Legionowie.  rozwiń
  • Sztruks, 2012-02-11 22:50:03

    bardzo słusznie. należy walczyć o DROGI !!!!