PARTNER PORTALU
  • BGK

Legnica doczeka się nowej skarbówki

  • AW    10 sierpnia 2012 - 17:59
Legnica doczeka się nowej skarbówki

Trwające kilka lat starania prezydenta Legnicy o dokonanie zamiany nieruchomości pomiędzy gminą Legnica i Skarbem Państwa, pozwalającej na stworzenie w innym miejscu niż obecnie nowej siedziby Urzędu Skarbowego dobiegły końca.
Jak podaje magistrat, zamianą nieruchomości zainteresowana była zarówno gmina Legnica, jak i wojewoda dolnośląski.

W myśl zawartego porozumienia miasto zyska atrakcyjną działkę przy ulicy Najświętszej Marii Panny, na której będą mogły powstać - zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, np. kamienice mieszkalno-usługowe, nawiązujące do historycznej zabudowy tego traktu.

Z kolei Urząd Skarbowy, mieszczący się w niefunkcjonalnym i psującym estetykę ulicy budynku, będzie się mógł przenieść do nowoczesnego obiektu przy ulicy Wrocławskiej. Zabudowa tamtego terenu ożywi pustą przestrzeń po dawnym kinie Bałtyk.

Skarbówka pracować będzie w dotychczasowym miejscu do czasu zakończenia inwestycji przy Wrocławskiej. Inwestor chce, aby budowa rozpoczęła się jeszcze jesienią. Wartość przedsięwzięcia szacuje się na kilkanaście milionów złotych, a prace potrwają do 2015 roku.

Nowa siedziba legnickiego Urzędu Skarbowego ma stanąć na działce o powierzchni 3.811 metrów kw. Powierzchnia zabudowy to 1.255 m kw. Wysokość budynku od poziomu parteru do najwyższego punktu dachu wyniesie ponad 21 metrów. Budynek będzie podpiwniczony, z 4 kondygnacjami naziemnymi i częściową dominantą (przewyższeniem) na 5 kondygnacji. Projekt przewiduje powstanie 36 miejsc postojowych w parkingu podziemnym i 56 miejsc na terenie przy US (razem 92 miejsca postojowe). Parking będzie zlokalizowany na tyłach budynku, a samochody wjeżdżać mają od strony ul. Wrocławskiej.
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.