PARTNER PORTALU
  • BGK

Legnica. Ekspresowa inwestycja

  • pt    9 września 2017 - 15:28
Legnica. Ekspresowa inwestycja
W sześciopiętrowym gmachu MPoint jest 80 mieszkań, a także lokale usługowo–handlowe, gabinety lekarskie, podziemny parking (fot.mat.prasowe)

Zakończyła się budowa apartamentowca MPoint przy ul. Wrocławskiej, wzniesionego przez legnicką firmę Modernbud. Kamień węgielny wmurowano tu w maju 2016 roku, a 16 miesięcy później, 8 września br., imponujący obiekt uroczyście oddano do użytku.
• W sześciopiętrowym gmachu MPoint jest 80 mieszkań, a także lokale usługowo–handlowe, gabinety lekarskie, podziemny parking.

• Wszystko otoczone zielenią z zielonymi tarasami. Koszt inwestycji to około 35 mln zł.

• Wzdłuż budynku MPoint miasto zbudowało drogi wewnętrzne, chodniki i miejsca parkingowe, a także trawniki, skwery i elementy małej architektury.

- Nowoczesna, wyposażona w inteligentne rozwiązania, w duchu smart city, budowla ożywia i uatrakcyjnia ten jeszcze niedawno pusty kwartał ul. Wrocławskiej – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski.

– Gratuluję inwestorowi oraz wykonawcom tempa i jakości wykonania. To dowodzi, że w Legnicy warto inwestować, bo stwarzamy przyjazne ku temu warunki, ułatwiające szybki proces technologiczny, zaś nasze dobre oferty będą atrakcyjne również dla kolejnych inwestorów.

- Za pół roku cały obiekt będzie już tętnił życiem – podkreślał prezes Modernbudu, Zbigniew Baran. – Już w tej chwili wiele pomieszczeń jest zagospodarowanych, np. przez bank i różne placówki usługowe. Także apartamenty znajdują już swoich nabywców.

Prezes podziękował licznemu gronu pracowników, budowlańców, projektantów i partnerów, dzięki którym MPoint wpisał się już nowoczesnością w architekturę tej części miasta. Podziękował też prezydentowi Legnicy, gdyż – jak mówił - bez wielkiego zaangażowania miasta w stworzenie infrastruktury, głównie komunikacyjnej, to dzieło nie byłoby możliwe. Modernbud istnieje w Legnicy już od 28 lat. Zbudował 190 różnych obiektów, np. na osiedlu Piekary.

- W ostatnich latach w mieście następują szybkie przemiany – dodał prezydent Tadeusz Krzakowski. – Cieszymy się, że również dzięki takim inwestorom, jak Modernbud. Nowe oblicze Legnicy tworzymy z partnerami, bardzo intensywnie angażując się w budowę i modernizację nowoczesnego i funkcjonalnego układu komunikacyjnego.

Wzdłuż budynku MPoint miasto zbudowało drogi wewnętrzne, chodniki i miejsca parkingowe, a także trawniki, skwery i elementy małej architektury.

Wcześniej w tym kwartale powstał gmach Urzędu Skarbowego. Aby połączyć go z miejskim układem komunikacyjnym gmina zainwestowała w budowę dróg dojazdowych, chodników i parkingów. Łączne nakłady miasta na infrastrukturę komunikacyjną i instalacje podziemne dla obszaru aktywizacji gospodarczej i społecznej między ul. Wrocławską, Zieloną, Jordana i Orła Białego wyniosły ok. 2 mln zł.

Nowa ulica położona przy Urzędzie Skarbowym i MPoincie otrzymała w 2016 roku nazwę Złotego Florena. Historycznie była to pierwsza złota moneta obiegowa na ziemiach polskich, bita przez księcia legnickiego Wacława I w XIV wieku. Stanęła przy niej ufundowana przez Modernbud rzeźba Florka, brata bardziej znanego Julka spod Galerii Sztuki, autorstwa Edwarda Mirowskiego. Florek trzyma w ręce właśnie Złotego Florena, a w trakcie otwarcia apartamentowca odsłonięto też jego postać. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.