PARTNER PORTALU
  • BGK

Legnica: Prawie 30 mln zł na remont drogi w mieście

  • PAP/EM    30 stycznia 2017 - 16:02
Legnica: Prawie 30 mln zł na remont drogi w mieście
Kolejną pilną inwestycją w Legnicy jest dokończenie budowy południowo-wschodniego odcinka obwodnicy miasta (fot. pixabay)

• Samorząd województwa dolnośląskiego przeznaczył prawie 30 mln zł z unijnych funduszy na przebudowę ul. Jaworzyńskiej w Legnicy (Dolnośląskie).
• Remont tej kluczowej arterii potrwa do maja i będzie kosztować w sumie 51 mln zł.
Jak poinformował rzecznik legnickiego magistratu Arkadiusz Rodak, w poniedziałek (30 stycznia) marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski i prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski podpisali umowę o dofinansowaniu tej inwestycji kwotą 29,8 mln zł.

Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska na lata 2014-20.

Przebudowa ul. Jaworzyńskiej trwa od wiosny 2014 r. i zakończy się w maju tego roku. Inwestycja, która będzie kosztować ponad 51 mln zł, polega na odnowieniu nawierzchni, wykonaniu nowego oznakowania, chodników i przejść dla pieszych. To kluczowa arteria dla tego miasta, łącząca centrum z autostradą A4 i budowaną drogą S3.

"To wielka kwota, ale udana przebudowa ul. Jaworzyńskiej, poprawiająca bezpieczeństwo ruchu pojazdów i pieszych, zwiększająca mobilność układu komunikacyjnego łączącego miasto z autostradą A4, terenami inwestycyjnymi w LSSE (Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej) i budowaną drogą S3, była bardzo potrzebna i oczekiwana. Ponadto chodzi nam o zrównoważony rozwój wszystkich subregionów, również Legnicy. To pierwsza taka dotacja, ale nie ostatnia" - powiedział cytowany w komunikacie marszałek Przybylski.

Prezydent Krzakowski poinformował, że kolejną pilną inwestycją w Legnicy jest dokończenie budowy południowo-wschodniego odcinka obwodnicy miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Realista, 2017-02-27 10:43:30

    "Udana przebudowa ul. Jaworzyńskiej" Ktoś kpi czy o drogę pyta ? Zamiast dobrze wybudowanej drogi mamy alejki parkowe po których nie maja możliwości poruszania się większe auta o autobusach nie wspomnę.