PARTNER PORTALU
  • BGK

Legnica: Ulice na Zakaczawiu jak nowe

  • lk    11 października 2010 - 18:43
Legnica: Ulice na Zakaczawiu jak nowe

Dobiegają końca, zakrojone na szeroką skalę, prace budowlane na objętych programem rewitalizacyjnym ulicach legnickiego Zakaczawia.
Kończą się prace związane z modernizacja ulic legnickiego Zakaczawia. Inwestycja prowadzona była na terenie kwartału zabudowy pomiędzy ulicami: Wrocławską, Kartuską, Wałami Poniatowskiego i J. Libana. Wiązała się z przebudową: ulicy H. Pobożnego, na odcinku od skrzyżowania z ul. Wrocławską do skrzyżowania z ul. Kartuską; ulicy B. Chrobrego, od skrzyżowania z ul. Kartuską do skrzyżowania z ul. H. Pobożnego; ulicy Przeskok, łączącej ulice Pobożnego i Chrobrego oraz z powstaniem placu manewrowego, parkingu przyulicznego i wiodącej do nich drogi dojazdowej.

Przedsięwzięcie pod nazwą „Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w rejonie ul. H. Pobożnego – przebudowa dróg na obszarze rewitalizowanym” współfinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013, Priorytet IX Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich na terenie Dolnego Śląska („Miasta”), Działanie 9.1 Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w miastach powyżej 10 tysięcy mieszkańców. Wartość tego projektu wynosi 5.439.558,92 zł, z czego 3.750.140,15 zł stanowi kwota unijnego dofinansowania.

Zrealizowana z udziałem środków europejskich inwestycja unowocześnia standardy komunikacyjne tego rejonu miasta. Wraz z pięcioma równolegle prowadzonymi projektami odnowy zaniedbanej części Legnicy (budową ogrodu zabaw dla dzieci, przebudową infrastruktury przestrzeni publicznej ul. Libana, utworzeniem estetycznych wnętrz podwórkowych, adaptacją willi Bolka von Richthofena na potrzeby Środowiskowego Centrum Integracyjno-Profilaktycznego i renowacją części wspólnych 22 kamienic komunalnych) posłuży ożywieniu społeczno-gospodarczemu Zakaczawia, podnosząc też jego atrakcyjność turystyczną i inwestycyjną. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.