Legnica: Więcej ulic do przebudowy

Na dzisiejszym (11 kwietnia) posiedzeniu kolegium prezydenta Legnicy zapadła decyzja o podjęciu nowych inwestycji drogowych. Przebudowane będą ulice: Marynarska, Asnyka, Rataja, Oświęcimska i Mickiewicza.
Legnica: Więcej ulic do przebudowy
Przebudowa przyspieszy i usprawni przejazd z ulicy Chojnowskiej w kierunku zbiorczej drogi południowej, zwiększy też komfort przejazdu skrótem od ronda Jaworzyńska-Oświęcimska, wzdłuż parku, do Powstańców Śląskich i Witelona (fot. portal.legnica.eu)

- Złożę radnym na sesję wniosek o zwiększenie tegorocznych nakładów inwestycyjnych do rekordowej wysokości ok. 72 mln zł – poinformował prezydent Tadeusz Krzakowski. – Chcemy rozszerzyć zakres modernizacji naszych ulic i wykonać te zadania jeszcze w tym roku.

Celem takiej decyzji jest wykonanie nawierzchni tych ulic, które dodatkowo bardzo ucierpiały w sezonie zimowym, a także poprawa bezpieczeństwa i płynności ruchu oraz zwiększenie jego przepustowości.

Przebudowa przyspieszy i usprawni przejazd z ulicy Chojnowskiej w kierunku zbiorczej drogi południowej, zwiększy też komfort przejazdu skrótem od ronda Jaworzyńska-Oświęcimska, wzdłuż parku, do Powstańców Śląskich i Witelona.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Rób Tadzik rób

Stelaż Stefana , 2017-04-12 06:49:36 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE