PARTNER PORTALU
  • BGK

Legnica: Więcej ulic do przebudowy

  • JS    11 kwietnia 2017 - 21:48
Legnica: Więcej ulic do przebudowy
Przebudowa przyspieszy i usprawni przejazd z ulicy Chojnowskiej w kierunku zbiorczej drogi południowej, zwiększy też komfort przejazdu skrótem od ronda Jaworzyńska-Oświęcimska, wzdłuż parku, do Powstańców Śląskich i Witelona (fot. portal.legnica.eu)

Na dzisiejszym (11 kwietnia) posiedzeniu kolegium prezydenta Legnicy zapadła decyzja o podjęciu nowych inwestycji drogowych. Przebudowane będą ulice: Marynarska, Asnyka, Rataja, Oświęcimska i Mickiewicza.
- Złożę radnym na sesję wniosek o zwiększenie tegorocznych nakładów inwestycyjnych do rekordowej wysokości ok. 72 mln zł – poinformował prezydent Tadeusz Krzakowski. – Chcemy rozszerzyć zakres modernizacji naszych ulic i wykonać te zadania jeszcze w tym roku.

Celem takiej decyzji jest wykonanie nawierzchni tych ulic, które dodatkowo bardzo ucierpiały w sezonie zimowym, a także poprawa bezpieczeństwa i płynności ruchu oraz zwiększenie jego przepustowości.

Przebudowa przyspieszy i usprawni przejazd z ulicy Chojnowskiej w kierunku zbiorczej drogi południowej, zwiększy też komfort przejazdu skrótem od ronda Jaworzyńska-Oświęcimska, wzdłuż parku, do Powstańców Śląskich i Witelona.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Stelaż Stefana , 2017-04-12 06:49:36

    Rób Tadzik rób