PARTNER PORTALU
  • BGK

Lepszy dojazd do Przasnyskiej Strefy Gospodarczej

  • AW    22 marca 2013 - 20:25
Lepszy dojazd do Przasnyskiej Strefy Gospodarczej

Zarząd województwa mazowieckiego zdecydował o przyznaniu unijnego dofinansowania na rozbudowę drogi łączącej dwa obszary Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie i Chorzelach.
Jak podaje urząd marszałkowski, celem inwestycji jest podniesienie atrakcyjności inwestycyjną tej części Mazowsza. Całość ma kosztować ponad 63 mln zł, z czego wsparcie z UE wyniesie blisko 30 mln zł.

Rozbudowa drogi Przasnysz-Chorzele (czyli odcinków dróg 3212W i 3234W) zakłada nie tylko poszerzenie nawierzchni jezdni, ale też stworzenie przyłączy wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych i telekomunikacyjnych doprowadzonych do terenów inwestycyjnych.

Wzdłuż powstaną ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe. Renowację przejdą rowy drogowe. Przebudowana też zostanie kanalizacja deszczowa. Poza tym planuje się uzupełnienie poboczy oraz wykonanie zjazdów na przyległe działki. Dodatkowo - już poza projektem - w pasie infrastrukturalnym zostanie wybudowany gazociąg.

Aby wykonać inwestycję, planowany jest zakup 61,3 ha gruntów, które umożliwią poszerzenie drogi - do 6 m dla przekroju szlakowego i do 7 m dla przekroju ulicznego. Projekt będzie realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.