PARTNER PORTALU
  • BGK

Lepszy dojazd na PGE Arenę Gdańsk

  • PAP    28 maja 2012 - 15:11
Lepszy dojazd na PGE Arenę Gdańsk

Poprawił się dojazd na PGE Arenę Gdańsk od strony centrum miasta. Zakończył się bowiem prowadzony od lipca 2011 roku remont estakad na Węźle Kliniczna. Ta inwestycja kosztowała 4,2 miliona złotych.
Za tę kwotę m.in. wymieniono bariery ochronne i nawierzchnię na jezdniach, naprawiono konstrukcję przęseł i przebudowano kanalizację sanitarną. Obecnie trwają tam prace wykończeniowe, a na początku czerwca na jezdni malowane będą pasy.

Zgodnie z planem te roboty miały się zakończyć 30 kwietnia 2012 roku, ale z uwagi na fatalny stan wiaduktu i zagrożenie bezpieczeństwa całej konstrukcji, trzeba było zwiększyć zakres wykonywanych prac.

Węzeł Kliniczna znajduje się w ciągu ul. Marynarki Polskiej, która łączy się z dochodzącą do centrum miasta ul. Jana z Kolna oraz z prowadzącą w pobliże PGE Areny Gdańsk Aleją Hallera. Pod wiaduktem znajduje się węzeł tramwajowy - tramwaje jeżdżą do Nowego Portu oraz Brzeźna.

Na PGE Arenie Gdańsk rozegrane zostaną podczas UEFA Euro 2012 cztery spotkania - trzy grupowe z udziałem reprezentacji Hiszpanii oraz jeden ćwierćfinał. 10 czerwca Hiszpanie zagrają z Włochami, 14 czerwca z Irlandią, a 18 czerwca z Chorwacją. 22 czerwca zaplanowano mecz ćwierćfinałowy. Odbędzie się także osiem oficjalnych treningów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.