PARTNER PORTALU
  • BGK

Leszno składa wnioski na schetynówki

  • AT    3 września 2013 - 13:00
Leszno składa wnioski na schetynówki

Już w tym miesiącu Urząd Miasta Leszna znów złoży wnioski o pieniądze z rządowego programu przebudowy dróg lokalnych, czyli tak zwanych schetynówek. Drugi raz samorząd będzie się ubiegał o dotację na remont fragmentu ulicy Estkowskiego, a trzeci raz na ulicę Chrobrego.
W tym roku pieniędzy na obie inwestycje miastu nie udało się zdobyć. Ale niedawno wojewoda wielkopolski, który odpowiada za schetynówki w naszym województwie, przysłał do Urzędu Miasta pismo, że ma jeszcze pieniądze na drogi, które trzeba wydać w tym roku. To za mało czasu, aby udało się zrealizować którąkolwiek z inwestycji. Zresztą miasto oferty wojewody nie przyjęło także z tego powodu, że zaproponował on dotację w wysokości... 75.000 zł, podczas gdy przebudowa ul. Estkowskiego ma kosztować 1.900.000 zł, a Chrobrego - aż 4.151.000 zł.

Wnioski o dotacje z programu schetynówek trzeba złożyć do końca września. Urząd ma je już gotowe. Pieniądze, jeśli uda się je zdobyć, byłyby w przyszłym roku.

Czytaj też: Pięć wniosków na schetynówki w Lesznie

Przypomnijmy, że ul. Estkowskiego ma być remontowana na odcinku od Ronda Roszarnia do granicy miasta w Karczmie Borowej. Fragment ma 850 m.

- Jezdnia zostanie poszerzona do siedmiu metrów, a po stronie północnej powstanie ścieżka rowerowa o nawierzchni asfaltowej, przebudowana będzie też kanalizacja deszczowa - mówi Rafał Bukowski, kierownik Miejskiego Zarządu Dróg i Inwestycji.

Z kolei ul. Chrobrego zostanie przebudowana na całej długości, czyli 534 m. Zmodernizowana będzie nie tylko nawierzchnia drogi, ale też oświetlenie uliczne, powstaną nowe parkingi, nasadzona będzie nowa zieleń. Dodatkowe prace to wymiana sieci wodociągowej i gazowniczej, ale te inwestycje będą finansować spółki.

Samorząd liczy, że na remonty tych dróg dostanie dofinansowanie w wysokości 50 proc. wartości robót. Jak będzie, nie wiadomo, bo rząd nie zdecydował jeszcze, jaką pulę pieniędzy przekaże na schetynówki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.