PARTNER PORTALU
  • BGK

Letnie inwestycje w Swarzędzu

  • 24swarzedz.pl (Joanna Gryczyńska)    7 sierpnia 2012 - 10:24
Letnie inwestycje w Swarzędzu

Niektóre inwestycje w Swarzędzu wymagają prowadzenia prac właśnie w okresie letnim. Miasto postanowiło m.in. wykorzystać dwumiesięczny okres nieobecności uczniów w szkolnych murach.
Jedną z inwestycji realizowanych w trakcie tegorocznych wakacji jest rozbudowa Zespołu Szkół w Paczkowie przy ulicy Szkolnej. Prace dotyczą budynku, który zostanie połączony z istniejącą już salą gimnastyczną. Na parterze powstanie dziesięć klas, a każda z nich pomieści dwudziestu pięciu uczniów.

Cztery sale zostaną przystosowane do realizacji nauczania początkowego, pozostałe natomiast podejmą uczniów szkoły podstawowej. Ponadto jedna z sal będzie funkcjonowała jako pracownia komputerowa. Oprócz sal wybudowane zostaną też węzły sanitarne, szatnia, świetlica, szkolna biblioteka i stołówka. Na piętrze budynku przewidywane są pomieszczenia administracyjne i socjalne.

Co ważne, szkoła przystosowana będzie dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Prace trwają już od marca, a koszt inwestycji wyniesie około siedmiu milionów złotych. Projekt umowy zakłada wstępnie zakończenie prac 30 kwietnia 2013 roku.

Remonty trwają również w Szkole Podstawowej nr 1 przy ulicy Zamkowej w Swarzędzu, gdzie przeprowadzana jest termomodernizacja struktury budynku głównego i łącznika. Oprócz docieplania ścian oczyszczona zostanie również elewacja klinkierowa czerwonego budynku oraz wymieniona część okien i drzwi. Prace zakończą się przed początkiem nowego roku szkolnego i obejmą też malowanie sufitu i wewnętrznej ściany frontowej sali gimnastycznej.

Inwestycje nie ominęły także innych części gminy Swarzędz, w tym dróg, nad czym ubolewają kierowcy. Utrudnienia w ruchu można odczuć jadąc ulicą Kórnicką. Jednostronne zwężenie drogi spowodowane jest w dalszym ciągu budową sieci kanalizacji sanitarnej. Kierowcy muszą bardzo uważać w tym rejonie.

Z kolei na ulicy Rivoliego w Zalasewie budowana jest nowa nawierzchnia z kostki brukowej. W najbliższym czasie zostanie również wyłoniony wykonawca budowy nawierzchni ulicy Akacjowej w Uzarzewie. Rozpisany został też przetarg na rozbudowę budynku położonego przy ulicy Poznańskiej w Kobylnicy na potrzeby gminnej biblioteki oraz przychodni zdrowia.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.