PARTNER PORTALU
  • BGK

Liczą znów na status uzdrowiska

  • AW/umwo.opole.pl    3 września 2011 - 13:49
Liczą znów na status uzdrowiska

Centrum leczniczo-rehabilitacyjne, a wokół uzdrowiska w Pokoju baza turystyczna -na to liczą gminy położone w rejonie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Władze gminy Pokój mają nadzieję na przywrócenie statusu uzdrowiska już w przyszłym roku.
Namysłów gościł sygnatariuszy listu intencyjnego w sprawie utworzenia Stobrawskiej Strefy Rehabilitacji i Rekreacji. To przedstawiciele gmin z powiatów brzeskiego, namysłowskiego oraz opolskiego, a w spotkaniu wzięli też udział marszałek Józef Sebesta i wojewoda Ryszard Wilczyński.

Marszałek województwa opolskiego Józef Sebesta podczas spotkania w Namysłowie mówił, że projekt wart jest wsparcia z funduszy unijnych, ale dopiero w kolejnej perspektywie finansowej. – Jeśli tylko w latach 2014-2020 będą mogły funkcjonować projekty kluczowe, będziemy się starali, żeby ta inicjatywa stała się takim projektem – mówił. – To o tyle interesujący pomysł, że zakłada działanie w sieci powiązań samorządów lokalnych, ich aktywność i wspólne korzystanie z posiadanego potencjału. Wiele lat temu przecież w Pokoju funkcjonowało uzdrowisko i warto do tego wrócić, już w nowoczesnej i atrakcyjnej zarówno dla mieszkańców, jak i wszystkich odwiedzających ten region, formie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.