PARTNER PORTALU
  • BGK

Linia kolejowa na odcinku Kościelniki - Podłęże zostanie zmodernizowana

  • Wnp.pl    28 lipca 2016 - 17:43
Linia kolejowa na odcinku Kościelniki - Podłęże zostanie zmodernizowana

ZUE ma 540 dni od daty rozpoczęcia prac budowlanych na ich zakończenie i rozliczenie. (Fot. PTWP)

Grupa kapitałowa ZUE podpisała umowę z PKP Polskie Linie Kolejowe, która dotyczy zaprojektowania i wykonania robót budowlanych obejmujących modernizację linii kolejowej na odcinku Kościelniki - Podłęże.
Chodzi o modernizację odcinka linii nr 95, realizowanego jako fragment projektu „Prace na linii kolejowej E 30 na odcinku Kraków Główny Towarowy - Rudzice wraz z dobudową torów linii aglomeracyjnej”.

Spółka informuje o złożeniu w postępowaniu przetargowym oferty z najniższą ceną oraz o tym, że inwestor wybrał ją jako najkorzystniejszą.

Wartość netto umowy, która jest też podstawą wymiaru kar umownych, wynosi 29,1 mln zł.

Umowa przewiduje również ewentualne, dodatkowe wynagrodzenie w formie tzw. kwoty warunkowej w wysokości 2,6 mln zł netto z tytułu ewentualnego zlecenia przez PLK wykonania robót dodatkowych.

ZUE ma 540 dni od daty rozpoczęcia prac budowlanych na ich zakończenie i rozliczenie.

Łączna wartość umów zawartych od 12 maja br. bezpośrednio pomiędzy spółkami wchodzącymi w skład Grupy Kapitałowej ZUE, a spółkami wchodzącymi w skład Grupy Kapitałowej PKP PLK, wynosi 38,4 mln zł netto.

Jednocześnie ZUE informuje, że po zawarciu ostatniego kontraktu, GK ma portfel zamówień o łącznej wartości ok. 668 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.