PARTNER PORTALU
  • BGK

List prezydenta do ministra

  • PAP    10 lutego 2011 - 21:47
List prezydenta do ministra

Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza upomina się w liście do ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka o podjęcie decyzji w sprawie budowy obwodnicy miasta.
Brezja przypominał w liście do ministra, że przed dwoma tygodniami mieszkańcy Inowrocławia protestowali w sprawie obwodnicy przed kancelarią premiera, a wiceminister Radosław Stępień obiecał wówczas odpowiedź w ciągu tygodnia w sprawie wydania zgody na rozpoczęcie inwestycji.

"Do dnia dzisiejszego, pomimo deklaracji pana ministra, jak również zakończenia prac dokumentacyjnych przez firmę projektową (już znacznie opóźnionych w stosunku do terminów zawartych w umowie), oddział bydgoski GDDKiA nie uzyskał zgody na kontynuowanie prac nad obwodnicą" - napisał w czwartek w liście prezydent Inowrocławia.

Brejza podkreślił, że przez Inowrocław codziennie przejeżdża 25 tysięcy samochodów, co stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców. Podał przykład, że w czwartek na drodze nr 25 w centrum miasta w wypadku ciężarówki i samochodu osobowego poszkodowane zostały cztery osoby, w tym troje dzieci.

"Z ubolewaniem informuję pana ministra, że mieszkańcy Inowrocławia wykorzystali już niemal wszystkie możliwości zasygnalizowania tragicznej sytuacji komunikacyjnej z powodu opóźnień w budowie obwodnicy Inowrocławia, a pozostało jedynie organizowanie cyklicznych protestów przed urzędami w Warszawie".

Program Budowy Dróg Krajowych przewiduje odłożenie budowy obwodnicy Inowrocławia na okres po 2013 r. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.