PARTNER PORTALU
  • BGK

Lista postulatów do prezydenta Adamowicza

  • osowa24.pl    24 kwietnia 2013 - 12:26
Lista postulatów do prezydenta Adamowicza

Przed wizytą w Osowej prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, radni spotkali się na kolejnej sesji Rady Osiedla Osowa. Radni przygotowali listę najpilniejszych postulatów, z jakimi zwrócą się do prezydenta. Wytypowano również kolejne ulice które wg. radnych powinny zostać utwardzone.
Jak zwykle radni przygotowali wykaz ulic do utwardzenia. są to Junony, Konstelacji czy Cerery, leżące w pobliżu stacji PKP Osowa. Oraz: Kwidzyńska, Chojnicka, Myśliborska, Kruszwicka, Keplera, Herkulesa (fragment) Jutrzenki, Posejdona

Radni przed oficjalnym spotkaniem z prezydentem, odbędą zamkniętą dyskusję. W związku z tym, chcą przedstawić jako RO zakres najpilniejszych zadań, jakie stoją przed Osową.

Są to m.in. kwestia bezkolizyjnego przejazdu w kierunku ul. Letniskowej. Ogólno pojęty temat dróg w Osowej oraz problemy seniorów.

Radni zgłoszą również sprawy komunikacji wewnątrzosiedlowej. Radni otrzymali pismo z Zarządu Transportu Miejskiego dotyczące komunikacji.

W związku z budową Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, wg planów PKM i ZTM, linia 210 zostanie zlikwidowana. Jej funkcje przejmie kolej. Wydłużona będzie linia 169 przez Nowy Świat do Portu Lotniczego przez Owczarnię i Klukową. 179 z Owczarni będzie kursować do stacji PKP Osowa. W dalszej perspektywie linia ta pojedzie przez Barniewice.

Wg radnych to nie jest rozwiązanie, które satysfakcjonuje mieszkańców. Póki co to oczywiście plany. Z pisma wynika, że są też plany na typową komunikację wewnątrz osiedla. Ale nie ma tu żadnych konkretów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: