Lodowisko w Sosnowcu czynne od Wigilii

Dobiegły końca prace przy budowie lodowiska w Sosnowcu w ramach ogólnopolskiego programu Biały Orlik. Od Wigilii będzie można pojeździć na łyżwach pod gołym niebem.
Lodowisko w Sosnowcu czynne od Wigilii

Lodowisko wchodzi w skład kompleksu sportowego Orlik 2012 znajdującego się przy Placu Papieskim w Sosnowcu (zabierz głos/oceń prezydenta). Ma 28 metrów długości i 15 m szerokości oraz taflę, z której będzie można korzystać nawet przy temperaturze plus 10 st. C.

Lodowisko będzie czynne w Wigilię do wczesnych godzin popołudniowych, a 25 i 26 grudnia do wieczora. Łyżwy będzie można wypożyczać.

Obiekt powstał w ramach ogólnopolskiego programu "Biały Orlik" realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, który obejmuje budowę składanych lodowisk sezonowych oraz lodowisk stałych. Podstawowym warunkiem przystąpienia do programu jest założenie, że budowa obiektu będzie współfinansowana z budżetu samorządu. Obiekt musi być również ogólnodostępny.

Koszt lodowiska wyniósł 440 tys. zł. Prawie 232 tys. to środki z budżetu gminy, resztę dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Nie wszyscy są na tyle przygotowani i...wysportowani,żeby w Święta odwiedzać"lodowiska"!Ale zachwycać się pięknem obiektu,oczywiście!

Teresa, 2011-12-23 21:02:31 odpowiedz

należy pamiętać, że propozycja jest aktualna i lodowisko można odwiedzać i się trochę rozruszać zamiast tylko jeść

kotek, 2011-12-23 20:15:37 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE