PARTNER PORTALU
  • BGK

Lodowisko za 4 mln zł gotowe

  • PAP    25 listopada 2011 - 16:46
Lodowisko za 4 mln zł gotowe

4 mln zł kosztowała gruntowna modernizacja sztucznego lodowiska w Częstochowie. Za te pieniądze zostały m.in. wyremontowane trybuny i zmodernizowany budynek sportowy lodowiska. Z odnowionego obiektu można korzystać od piątku.
Sztuczne lodowisko przy ul. Boya-Żeleńskiego oficjalnie otworzył zastępca prezydenta Częstochowy Jarosław Marszałek (zabierz głos/oceń prezydenta). Podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji.

- Ruch jest bardzo ważny dla zachowania dobrego zdrowia. Warto korzystać z obiektów, które ułatwiają prowadzenie sportowego trybu życia" - powiedział przewodniczący rady miasta, Zdzisław Wolski.

Czytaj też: Inwestycje w infrastrukturę sportową wciąż będą rosły?

W sezonie jesienno-zimowym sztuczne lodowisko Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie czynne codziennie od rana do wieczora. Obiekt wyposażony został w elektroniczny system obsługi klienta.

Dzięki temu wszyscy korzystający z tafli lodowiska będą mogli dokładnie zaplanować czas przeznaczony na zabawę. Opłata - naliczona minutowo w kasie - obejmować będzie rzeczywisty czas korzystania z lodowiska.

W ramach projektu przebudowano i wyremontowano budynek sportowy, który jest zapleczem lodowiska. Gruntownie zmodernizowane zostały też trybuny na 700 widzów. Wybudowano nowy budynek zaplecza magazynowo-technicznego.

W ramach prac zagospodarowany został też teren - wykonano ogrodzenia i bramy. Powstały też dwa boiska sportowe, z których będzie można korzystać latem.

Projekt współfinansowany był z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. UE przeznaczyła na ten cel ponad 1,5 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.