PARTNER PORTALU
  • BGK

Lody w specjalnej strefie

  • PAP    3 lipca 2012 - 10:24
Lody w specjalnej strefie

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna w Suwałkach wydała kolejne w tym roku pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej.
Producent lodów – Getak’s zainwestuje w niej 3,5 mln zł – poinformował we wtorek prezes SSSE Robert Żyliński. To piąte pozwolenie wydane w tym roku w SSSE, a 174. pozwolenie wydane od momentu powołania suwalskiej strefy. W tym roku aż 4 zezwolenia zostały wydane w podstrefie Suwałki, jedno w podstrefie Białystok.

Getak’s to firma z branży spożywczej – producent lodów. Ma już jeden zakład w Suwałkach, ale poza strefą ekonomiczną. Teraz – jak informuje Zyliński – wybuduje drugi zakład produkcyjny w strefie. Przedsiębiorstwo ma zainwestować do końca 2015 r. 3,5 mln zł. W umowie zobowiązało się zatrudnić minimum 5 osób.

Żyliński powiedział, że to dobry rok dla całej strefy. Inwestycjami interesują się kraje skandynawskie m.in. firmy z Finlandii.

Suwalska SSE powstała prawie 16 lat temu. Dotychczas w firmach, które działają w strefie, powstało blisko 6 tys. miejsc pracy w 66 zakładach. Wartość poczynionych przez przedsiębiorców inwestycji to blisko 1,7 mld zł. Wydano 174 zezwolenia na prowadzenie działalności.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)