PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź: 150 mln na remont budynków instytucji kultury

  • pap/pt    11 lutego 2016 - 20:02
Łódź: 150 mln na remont budynków instytucji kultury

Rewitalizacji ma zostać poddane m.in. Muzeum Kinematografii (fot.kinomuzeum.pl)

• Co najmniej 15 budynków łódzkich instytucji i placówek kultury zostanie zmodernizowanych w najbliższych latach.
• Rewitalizacja pochłonie ok. 150 mln złotych.
• Hanna Zdanowska: Chcemy zadbać też o naszą kulturę i sprawić, by należące do miasta obiekty zyskały nowy wygląd oraz oferowały lepsze warunki artystom i widzom.
O planowanych inwestycjach poinformowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska."Kiedy mówimy o zmianach zachodzących w Łodzi, skupiamy się głównie na rewitalizacji obszarowej, która chroni zabytki. Chcemy jednak zadbać też o naszą kulturę i sprawić, by należące do miasta obiekty instytucji kultury zyskały nowy wygląd oraz oferowały lepsze warunki artystom i widzom" - powiedziała prezydent podczas spotkania z dziennikarzami w Teatrze Szwalnia, który znalazł się na liście 15 planowanych modernizacji.

Poinformowała, że na inwestycje w placówkach kultury przeznaczono 150 zł mln, z czego 110 mln będzie pochodzić z funduszy Unii Europejskiej.

Prace obejmą m.in. remonty i rozbudowę budynków, odnowienie elewacji, zakup nowego sprzętu multimedialnego, budowę nowych scen teatralnych i sal kinowych oraz - co podkreśliła prezydent - dostosowanie obiektów do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową i słuchową.

W pierwszym etapie inwestycji wytypowano 15 różnego rodzaju instytucji kultury. To m.in. Muzeum Miasta Łodzi, Centrum Nauki i Techniki oraz Narodowe Centrum Kultury Filmowej w EC-1, Teatr Powszechny, Muzeum Kinematografii, Mediateka, Poleski Ośrodek Sztuki, Teatr Szwalnia, Muzeum Tradycji Niepodległościowych (oddział Martyrologii Radogoszcz i Stacja Radegast), Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Bałuty oraz Widzewskie Domy Kultury 502 i Widok.

Prace mają rozpocząć się w tym roku, a zakończyć najpóźniej w 2018 r

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • leda, 2016-02-16 19:46:32

    a kiedy rozwalą tę koszmarną fontannę Kropiwnickiego przed Teatrem Wielkim?