PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź bez kluczowych inwestycji kolejowych

  • Przegląd prasy/Dziennik Łódzki    29 marca 2013 - 07:32
Łódź bez kluczowych inwestycji kolejowych

Nie dojdzie do kilku kluczowych inwestycji kolejowych na terenie woj. łódzkiego.
Ministerstwo transportu opublikowało właśnie raport z konsultacji Wieloletniego Programu Inwestycji Kolejowych na lata 2013-2015 - pisze „Dziennik Łódzki".

Wynika z niego, że nie udało się przekonać ministerstwa do modernizacji linii kolejowej nr 14 z Łodzi Kaliskiej przez Zduńską Wolę do Ostrowa Wielkopolskiego, a także dokończenia budowy wiaduktu przy stacji Łódź Kaliska.

Zaniechano również modernizacji wschodniego wiaduktu przy Kaliskim. Jego brak oznacza, że pociągi jadą na tę stację z południa tylko jednym torem.

Ministerstwo negatywnie odniosło się też do budowy tunelu średnicowego między Fabrycznym i Kaliskim, łącznika umożliwiającego wyjazd od strony Fabrycznego do linii nr 16 w kierunku Zgierza oraz modernizacji linii między Żabieńcem i Zgierzem - pisze „Dziennik Łódzki".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Tropiciel głupot., 2013-03-29 22:05:20

    No to trzeba będzie zasypać tą dziurę, którą robicie na miejscu dworca Łódź-fabryczna. Zarządzający miastem -przestańcie się wygłupiać bo będziecie musieli te durne pomysły odsiedzieć. Durnota nie jest okolicznością łagodzącą! Zatrzymajcie budowę, policzcie koszty i pracujcie nad planem B....  rozwiń
  • jerzy, 2013-03-29 18:26:53

    I co na to "genialna" p.Zdanowska od otwierania przejśc dla pieszych ? Kolega partyjny zrobił p.Prezydent w bamboko.