PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź buduje sportowe obiekty za ćwierć miliarda

  • pt    20 września 2016 - 11:40
Łódź buduje sportowe obiekty za ćwierć miliarda
Niewiele ponad sześć miesięcy pozostało do otwarcia Zatoki Sportu. Taką nazwę otrzymało Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne Politechniki Łódzkiej (fot.umlodz.pl)

• Nie licząc prac przy Zatoce Sportu - Łódź buduje obecnie obiekty sportowe za łączną kwotę przeszło 230 mln zł.
• Na budowę Zatoki Sportu przy al. Politechniki przeznaczono 123 mln zł. Miasto Łódź wsparło inwestycję kwotą 12 mln zł.
- Bardzo dużo inwestycji jest w toku. Przy ul. Minerskiej i na Łodziance powstają dwa centra dla drużyn piłkarskich. Trwa budowa stadionu żużlowego, podpisana jest umowa z wykonawcą na przebudowę Anilany, a na ukończeniu jest budowa stadionu miejskiego przy al. Piłsudskiego. Jesteśmy też w przeddzień budowy hali przy al. Unii, gdzie również bardzo dużo się dzieje w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej. Myślę, że w dziejach współczesnej i tej starszej historii nasze miasto nie inwestowało w sport tak dużych pieniędzy – mówi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Zdanowska przypomina, że - nie licząc prac przy Zatoce Sportu - Łódź buduje obecnie obiekty za łączną kwotę przeszło 230 mln zł.

Czytaj też: Budowanie obiektów sportowych ciągle ma sens, ale trzeba to robić z głową

Niewiele ponad sześć miesięcy pozostało do otwarcia Zatoki Sportu. Taką nazwę otrzymało Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne Politechniki Łódzkiej.

- Sport stał się integralną częścią naszego normalnego funkcjonowania, więc żeby móc myśleć o pozyskiwaniu nowych studentów bardzo potrzebna jest taka wędka w postaci Centrum Sportowego - powiedziała Zdanowska.

Jej słowa potwierdził rektor PŁ prof. Sławomir Wiak, który podkreślił, że jeśli uczelnia ma być liczącym się ośrodkiem nauki i kształcenia, to musi mieć świetne centrum sportu, a w konsekwencji również dobre drużyny. Zapewnił jednocześnie, że Zatoka Sportu będzie służyła całej Łodzi.

- Inwestycja, którą realizujemy również przy wsparciu urzędu miasta, jest szalenie ważna dla młodego pokolenia, dla środowiska łódzkiego ale przede wszystkim dla wszystkich łódzkich uczelni - powiedział Wiak.

Na budowę Zatoki Sportu przy al. Politechniki przeznaczono 123 mln zł. Miasto Łódź wsparło inwestycję kwotą 12 mln zł. W realizacji PŁ wspierają również: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz samorząd województwa łódzkiego.

Efektem wspólnych działań będzie obiekt, w którym znajdzie się m.in. pierwsza w Łodzi kryta pływalnia o wymiarach olimpijskich (50x26 m). Obok niej powstaje 30-metrowy basen o długości 30 m z wielopoziomową wieżą do skoków (najwyższa kładka umieszczona na wysokości 10,5 m). Wodną część kompleksu uzupełni treningowy basen z przeciwprądem.

Nie mniej imponująca będzie część sucha, w której zaprojektowano m.in. halę do gier zespołowych, sale do squasha, aerobiku, sportów walki i tenisa stołowego, a także siłownie, zespół sal rehabilitacyjno-treningowych oraz 60-metrową bieżnię.

Ważnym elementem będzie też 17-metrowa ścianka wspinaczkowa. Nie zabraknie pomieszczeń konferencyjnych oraz centrum multimedialnego i studia nagrań, które pozwolą przeprowadzać profesjonalne relacje z zawodów sportowych z możliwością przekazu materiału w jakości HD do stacji telewizyjnych i nadawców internetowych.

Zatoka Sportu ma być oddana do użytku w maju 2017.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.