PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź da 6 mln zł na budowę nowego centrum badawczego

  • PAP    11 kwietnia 2013 - 07:15
Łódź da 6 mln zł na budowę nowego centrum badawczego

Łódź dofinansuje budowę nowego centrum badawczego – BioNanoPark+. Miasto przeznaczy na ten cel 6 mln zł – postanowili w środę łódzcy radni.
Projekt uchwały w sprawie wsparcia budowy poparli samorządowcy Platformy Obywatelskiej.

BioNanoPark+ wybuduje Łódzki Regionalny Park Naukowo Technologiczny i ma kosztować 100 mln zł. 10 mln zł wyłoży Urząd Marszałkowski w Łodzi, 6 mln zł - miasto Łódź, a pozostała kwota pochodzić ma z pieniędzy Unii Europejskiej.

Projekt ma być zrealizowany w ciągu dwóch lat. Wybudowany zostanie nowy budynek o pow. 4 tys. mkw., w którym znajdą się nowocześnie wyposażone laboratoria, w których prowadzone będą prace badawczo-rozwojowych „z zakresu Bio, Techno i Info".

Łódzki Regionalny Parku Naukowo-Technologiczny - Technopark istnieje od 2007 r. Największym jego udziałowcem jest gmina Łódź, a współudziałowcami m.in.: Urząd Marszałkowski, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka oraz Uniwersytet Medyczny.

Na terenie Technoparku działa już BioNanoPark - jeden z największych w Polsce kompleksów laboratoryjnych dla branży biotechnologicznej. Jego budowa kosztowała 76 mln zł, z czego 53 mln zł pochodziło z UE. Znajdują się w nim dwa duże laboratoria: biotechnologii przemysłowej i biofizyki molekularnej i nanostrukturalnej.

W budynku znalazło się także 50 nowych biur dla Łódzkiego Inkubatora Technologicznego, w którym lokują się przedsiębiorstwa działające w nowoczesnych branżach, tj. informatyka, produkcja aparatury leczniczej, nowych materiałów dla potrzeb medycyny i włókiennictwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.