PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź Fabryczna: Zobacz, jakie udogodnienia czekać będą na dworcu

  • wnp.pl    21 listopada 2016 - 15:00
Łódź Fabryczna: Zobacz, jakie udogodnienia czekać będą na dworcu
fot.PTWP

Otwarcie największego dworca w Polsce zaplanowano na 11 grudnia. Założenie było jedno – ma być wygodnie i intuicyjnie.
Portal wnp.pl sprawdził, jakie rozwiązania ułatwiające poruszanie się po obiekcie przygotowali projektanci Łodzi Fabrycznej. Na wszystkich peronach informację o rozkładzie będzie można znaleźć na 24 wyświetlaczach wyposażonych w zegary. Pasażerowie będą mieli także do dyspozycji specjalne słupki SOS, które w razie nagłej sytuacji pozwolą szybko wezwać ochronę.

Obiekt zaopatrzony jest w system informacji głosowej i wizualnej. Obejmuje on megafony, wyświetlacze LCD oraz typowe tablice informacyjne z rozkładami jazdy i oznakowania kierunkowe. Wyraźną informację pasażerską gwarantuje 56 elektronicznych podświetlanych tablic. Pasażerowie na dworcu będą także korzystać z 14 wyświetlaczy LCD, które na bieżąco będą podawały informacje na temat odjazdów i przyjazdów pociągów.

- Wszystkie rozwiązania, które były tu dedykowane były konsultowane z osobami z problemami z poruszaniem się czy niedosłyszących czy niedowidzących. W związku z tym są specjalne linie i płyty wskaźnikowe dedykowane tym osobom - mówi Marcin Zaręba, dyrektor kontraktu ze strony wykonawcy.

Wygodną komunikację między trzema poziomami obiektu zapewnią 24 schody ruchome oraz 14 wind opisanych alfabetem Braille'a. Na każdym peronie będą po 2 windy, schody ruchome, a także ułatwiające transport bagaży taśmy. W całym obiekcie przewidziano niezależne drogi dla personelu technicznego.

Na nową stację pasażerowie będą mogli dojechać komunikacją miejską lub samochodem (jest blisko 1000 miejsc parkingowych), a dojścia do kas zapewniono z każdej strony – średni czas przejścia od przystanków tramwajowych do obiektu zajmuje minutę.

Więcej czytaj na wnp.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.