PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź już czeka na lokalne pociągi

  • pt    18 listopada 2013 - 15:32
Łódź już czeka na lokalne pociągi

Lokalne samorządy i Łódzka Kolej Aglomeracyjna doszły do porozumienia w sprawie współpracy polegającej na integracji lokalnego transportu z pociągami ŁKA, tak, aby mieszkańcy mogli szybko i wygodnie podróżować do pracy czy szkoły.
Wraz z uruchomieniem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej zwiększy się jakość usług kolejowych w województwie łódzkim.

Jak podkreśla marszałek Witold Stępień, „aby mieszkańcy chętnie korzystali z usług nowego przewoźnika potrzebna jest dobra integracja pociągów ŁKA z transportem lokalnym - autobusami, czy busami, które dowoziłyby pasażerów do dworców i stacji kolejowych”.

Transport taki mógłby być współfinansowany z funduszy unijnych w nowej perspektywie na lata 2014-2020 i pozwoliłby unowocześniać istniejące przedsiębiorstwa transportowe, a tam gdzie ich nie ma wprowadzać nowych przewoźników.

Powstać mają także  węzły integrujących różne środki transportu - parkingi samochodowe oraz miejsca na rowery. Samorządy mają także możliwość włączenia się w system Wspólnego Biletu Aglomeracyjnego, który obowiązuje na razie w pociągach Przewozów Regionalnych i pojazdach transportu zbiorowego w Łodzi.

Andrzej Wasilewski, prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, poinformował, że spółka  jest już w blisko 70 procentach przygotowana do rozpoczęcia pracy przewozowej - W grudniu z fabryki Stadler w Siedlcach na testy wyjedzie pierwszy pociąg FLIRT.

Rozpoczęła się już budowa zaplecza technicznego na terenie stacji Łódź Widzew. Na zlecenie spółki opracowywany jest także system sprzedaży. ŁKA posiada już certyfikaty i świadectwa niezbędne do rozpoczęcia pracy – mówił. Pierwsze pociągi ŁKA wyrusza w trasę 15 czerwca 2014 roku do Sieradza.


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.