Łódź ma Bryłę Roku 2013

Budynek EC1 Wschód zwyciężył w plebiscycie na Bryłę Roku. Zyskał aż ponad osiem tys. głosów. Następny w kolejności obiekt – poznańskie Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego - dostało nieco ponad dwa i pół tys. głosów.

Adaptacja zabytkowej łódzkiej elektrowni EC-1 Wschód została uznana na najciekawszy budynek roku 2013 i zwyciężyła w konkursie Bryła Roku, pokonując inne prestiżowe inwestycje jak Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, siedzibę koncernu PGE w Bełchatowie oraz Muzeum Śląska w Katowicach.

Na zrewitalizowany kompleks budynków EC-1 Wschód zagłosowało 8313 internautów. Dało to adaptacji najstarszej łódzkiej elektrociepłowni pierwsze miejsce. Na drugim znalazło się Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego – ICHOT Brama Poznania z 2507 głosami.

Trzecie miejsce zajęła siedziba koncernu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA w Bełchatowie, na którą zagłosowało 2049 osób. Plebiscyty na najciekawsze budynki od lat organizuje internetowy serwis o architekturze Bryla.pl. W tym roku była to już siódma edycja.

- To świetna wiadomość dla miasta. Dziękuję wszystkim łodzianom i internautom z całej Polski za oddane na EC1 głosy – mówiła na konferencji prasowej na terenie Nowego Centrum Łodzi prezydent Hanna Zdanowska.

W połowie roku łodzianie będą mogli korzystać z dwóch obiektów w EC1 – planetarium oraz hali maszyn. A już 22 marca budynek będzie udostępniony zwiedzającym.

- Łodzianie będą mogli fotografować EC1, zobaczyć jak zmieniły się te przestrzenie, które już uzyskały pozwolenie na użytkowanie – podkreślił Błażej Moder, dyrektor Zarządu Nowego Centrum Łodzi.

- W pierwszą wiosenną sobotę 22 marca od godziny 10.00 do godziny 16.00 zapraszamy do zwiedzania kompleksu budynków EC-1 Wschód przy ul. Targowej 1/3 w Łodzi - świeżo upieczonego zwycięzcę plebiscytu na Bryłę Roku 2013 - mówi Zdanowska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Pierwszy raz zobaczyłem chłodnię z bliska 20 lutego 1951 roku, po zatrudnieniu w Zakładzie Sieci Elektrycznych Łódź-Miasto, widzę znaczną różnicę, brawo dla Państwa, którzy do tego doprowadzili.

Bronisław Opacki, 2014-03-24 11:52:08 odpowiedz

co za władza .. nie podziękowali ani autoro, ani tym którzy do tej rewitalizacji doprowadzili

wiosna, 2014-03-22 09:42:01 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE