PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź ma nowy dom dziecka

  • JL    14 września 2016 - 07:22
Łódź ma nowy dom dziecka
Nowy dom dziecka w Łodzi przy ul. Kilińskiego spełnia wszystkie standardy. Fot. Mat. prasowe

W Łodzi przy ul. Kilińskiego 206 powstała nowa placówka opiekuńczo-wychowawcza dla dzieci.
Remont budynku o powierzchni ponad 388 mkw. zakończył się w czerwcu 2016 r. Wymieniono m.in. instalację elektryczną, grzewczą, wentylację, podłączono internet oraz TV.

Remont wraz z wyposażeniem placówki kosztował 480 tys. zł. Pieniądze pochodziły z budżetu miasta. Na rok 2017 zaplanowany jest remont elewacji. Placówka jest przeznaczona dla 14 dzieci, zamieszka w niej 8-9 dzieci przebywających obecnie w domu dziecka przy ul. Bednarskiej w Łodzi oraz te, które po wyroku sądu zostaną skierowane do domu dziecka, a także dzieci nowe. W placówce będzie pracować pięciu wychowawców.

Nowa inwestycja to kolejny krok łódzkiego samorządu mający na celu wypełnienie postanowień nowelizacji ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, mówiących o tym, że w powstających domach dziecka nie może mieszkać więcej niż 14 dzieci, a od 1 stycznia 2020 r. we wszystkich istniejących oraz powstających placówkach opiekuńczo-wychowawczych nie może mieszkać więcej niż 14 dzieci.

Dzieci będą miały do dyspozycji nowocześnie wyposażoną kuchnię wraz z przestronną stołówką oraz pięć pokoi 2- i 3-osobowych wyposażonych w łóżka, biurka, szafki, krzesła, lampki nocne. Jeden z pokoi będzie pełnił rolę świetlicy, gdzie będzie można np. odrabiać wspólnie lekcje czy porozmawiać z wychowawcą i pedagogiem.

Jest też pracownia komputerowa. Na parterze budynku ulokowano pralnię z suszarnią, szatnię na okrycia wierzchnie dla dzieci, pokój dla pedagoga i psychologa oraz łazienkę dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Placówka spełnia wszystkie obowiązujące standardy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.