PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź na Jedwabnym i Bursztynowym Szlaku

  • PAP/AT    19 lutego 2018 - 07:14
Łódź na Jedwabnym i Bursztynowym Szlaku
Obecnie w terminalu Spedcont może składować nawet 3,5 tys. kontenerów czterdziestostopowych. To o 25 proc. więcej niż rok temu (fot.mat.pras)

Grupa Pekaes rozbudowuje łódzki terminal. Rozwój działalności w Łodzi pozwala miastu zwiększać przeładunek towarów transportowanych po Bursztynowym i Jedwabnym Szlaku
Grupa Pekaes zyskuje na rosnących przewozach i przeładunkach towarów z Chin i portów, rozbudowuje więc łódzki terminal - informuje "Puls Biznesu".

Jak podaje dziennik, do końca kwietnia ma być gotowy drugi etap rozbudowy terminalu przeładunkowego w Łodzi. Firma Spedcont, z grupy Pekaes buduje 13 ha hub z możliwością jego dalszej rozbudowy. Obecnie w terminalu Spedcont może składować nawet 3,5 tys. kontenerów czterdziestostopowych. To o 25 proc. więcej niż rok temu.

Rozwój działalności w Łodzi pozwala jej zwiększać przeładunek towarów transportowanych po Bursztynowym i Jedwabnym Szlaku - informuje Puls Biznesu.

Jak podaje, w ubiegłym roku spółka obsłużyła 750 pociągów, które przywiozły towary znad Bałtyku. Dynamicznie rośnie też transport i przeładunek produktów z Chin - w 2016 r. do łódzkiego terminalu Spedcontu przyjechało 260 pociągów z Państwa Środka, a w 2017 r. już 400.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.