Łódź omijana przez inwestorów. Jaki jest powód?

Trudna historia sprawia, że przez wielu Łódź nie jest postrzegana jako atrakcyjne miejsce do inwestowania. By to zmienić, miasto potrzebuje nowej strategii - uważają analitycy PwC.
Łódź omijana przez inwestorów. Jaki jest powód?
Centrum Manufaktura w Łodzi (fot. HuBar/wikipedia/CC BY-SA 2.5)

Według analityków PwC do głównych słabości Łodzi należy niski kapitał ludzki oraz nieadekwatna do potrzeb infrastruktura. Pierwszy czynnik źle rzutuje na sytuację ekonomiczną mieszkańców, jak również ich skłonność do przedsiębiorczości. Z kolei pomimo olbrzymich nakładów na inwestycje komunikacyjne wciąż nie widać odpowiednich rezultatów.

Powyższe problemy wiążą się z trzecią słabością, jaką jest zły wizerunek miasta. Powoduje to zamknięty krok, który utrudnia realizację dużych projektów.

Cały tekst dostępny na PropertyNews.pl

 

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Omijana .I słusznie , wystarczy popatrzeć co nawyczyniali u siebie i w Sieradzu , teraz biorą się za Zd- Wolę.Trzeba ich zapytać jak wykorzystali środki na ochronę środowiska, w jaki sposób gromadzili materiał na Łódź Piotrową -stanie w tym roku w centrum. Zapytajcie ich o to .zapytajcie jak znisz...czono Uniejów - termy, tylko bardzo odważni tam bywają albo z łapanki .ADG rozwiń

ADG, 2016-01-05 18:58:53 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE