PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź omijana przez inwestorów. Jaki jest powód?

  • PTWP- PropertyNews.pl    31 grudnia 2015 - 09:36
Łódź omijana przez inwestorów. Jaki jest powód?

Centrum Manufaktura w Łodzi (fot. HuBar/wikipedia/CC BY-SA 2.5)

Trudna historia sprawia, że przez wielu Łódź nie jest postrzegana jako atrakcyjne miejsce do inwestowania. By to zmienić, miasto potrzebuje nowej strategii - uważają analitycy PwC.
Według analityków PwC do głównych słabości Łodzi należy niski kapitał ludzki oraz nieadekwatna do potrzeb infrastruktura. Pierwszy czynnik źle rzutuje na sytuację ekonomiczną mieszkańców, jak również ich skłonność do przedsiębiorczości. Z kolei pomimo olbrzymich nakładów na inwestycje komunikacyjne wciąż nie widać odpowiednich rezultatów.

Powyższe problemy wiążą się z trzecią słabością, jaką jest zły wizerunek miasta. Powoduje to zamknięty krok, który utrudnia realizację dużych projektów.

Cały tekst dostępny na PropertyNews.pl

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • ADG, 2016-01-05 18:58:53

    Omijana .I słusznie , wystarczy popatrzeć co nawyczyniali u siebie i w Sieradzu , teraz biorą się za Zd- Wolę.Trzeba ich zapytać jak wykorzystali środki na ochronę środowiska, w jaki sposób gromadzili materiał na Łódź Piotrową -stanie w tym roku w centrum. Zapytajcie ich o to .zapytajcie jak znisz...czono Uniejów - termy, tylko bardzo odważni tam bywają albo z łapanki .ADG  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: