Łódź omijana przez inwestorów. Jaki jest powód?

Trudna historia sprawia, że przez wielu Łódź nie jest postrzegana jako atrakcyjne miejsce do inwestowania. By to zmienić, miasto potrzebuje nowej strategii - uważają analitycy PwC.
Łódź omijana przez inwestorów. Jaki jest powód?
Centrum Manufaktura w Łodzi (fot. HuBar/wikipedia/CC BY-SA 2.5)

Według analityków PwC do głównych słabości Łodzi należy niski kapitał ludzki oraz nieadekwatna do potrzeb infrastruktura. Pierwszy czynnik źle rzutuje na sytuację ekonomiczną mieszkańców, jak również ich skłonność do przedsiębiorczości. Z kolei pomimo olbrzymich nakładów na inwestycje komunikacyjne wciąż nie widać odpowiednich rezultatów.

Powyższe problemy wiążą się z trzecią słabością, jaką jest zły wizerunek miasta. Powoduje to zamknięty krok, który utrudnia realizację dużych projektów.

Cały tekst dostępny na PropertyNews.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Omijana .I słusznie , wystarczy popatrzeć co nawyczyniali u siebie i w Sieradzu , teraz biorą się za Zd- Wolę.Trzeba ich zapytać jak wykorzystali środki na ochronę środowiska, w jaki sposób gromadzili materiał na Łódź Piotrową -stanie w tym roku w centrum. Zapytajcie ich o to .zapytajcie jak znisz...czono Uniejów - termy, tylko bardzo odważni tam bywają albo z łapanki .ADG rozwiń

ADG, 2016-01-05 18:58:53 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE