PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź otwarta na inwestorów

  • PropertyNews.pl    13 czerwca 2016 - 12:15
Łódź otwarta na inwestorów
16 czerwca br. w życie wejdą dwie uchwały rady miasta w Łodzi. Pierwsza dotyczy zwolnień z podatków dla firm, które zainwestują w budynki poddawane rewitalizacji. (fot.umlodz.pl)

• Rada miasta w Łodzi przyjęła uchwały, które pozwalają inwestorom na uzyskanie zwolnień podatkowych.
• Pozwoli to na kolejne inwestycje w tym rewitalizację budynków zabytkowych.
16 czerwca br. w życie wejdą dwie uchwały rady miasta w Łodzi. Pierwsza dotyczy zwolnień z podatków dla firm, które zainwestują w budynki poddawane rewitalizacji.

Chodzi o nieruchomości wpisane do rejestru zabytków. Długość trwania zwolnień z podatku od nieruchomości zależy od wysokości nakładów inwestycyjnych.

Miasto chce również zadbać o inwestorów typowych projektów komercyjnych. Chodzi o budynki z funkcjami wytwórczymi lub usługowymi.

Konkretnie w uchwale określono m.in. działalność wydawniczą w zakresie oprogramowania, działalność związaną z oprogramowaniem, doradztwem w zakresie informatyki, przetwarzanie danych, zarządzanie stronami internetowymi (hosting), działalność portali internetowych, działalność prawniczą, rachunkowo-księgową i doradztwo lub naprawę komputerów i sprzętu (tele)komunikacyjnego.

Zwolnienia zależą od nakładów finansowych i liczby osób zatrudnionych w placówkach. W najbardziej korzystnej wersji dotyczą one nawet 10 lat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.