PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź, parkingi wielopoziomowe: w śródmieściu powstanie kilka obiektów

  • bad    27 sierpnia 2015 - 16:52

Władze Łodzi chcą, by w śródmieściu powstały parkingi bez zaangażowania środków miejskich.
Rada Miejska w Łodzi zgodziła się na przekazanie kilku nieruchomości miejskich z przeznaczeniem na budowę parkingów wielopoziomowych w centrum Łodzi. Działka przy ul. Nawrot 3/5 ma być aportem miasta w inwestycję prowadzoną w trybie partnerstwa publiczno-prywatnego.

Jak poinformował Marcin Obijalski, dyrektor Biura ds. Rewitalizacji i Rozwoju Zabudowy Miasta UMŁ, opracowano już wstępny harmonogram działań, który obejmuje do końca tego roku szacowanie rynku, wybór doradców oraz powołanie komisji konkursowej.

Zaprojektuje, wybuduje i zarządzi

Faza negocjacji, naboru i oceny ofert ma doprowadzić w połowie 2016 roku do wyłonienia partnera, który zaprojektuje, wybuduje i będzie zarządzał parkingiem na 500 pojazdów przy ul. Nawrot 3/5. W obiekcie przewidziano również lokale użytkowe w pierzei ulicy.

- Chcemy działać dwutorowo i dlatego przygotowujemy do sprzedaży dla potencjalnych inwestorów działkę przy ul. Rewolucji 1905 r. 10 z przeznaczeniem na budowę kolejnego parkingu wielopoziomowego na 150 miejsc w bliskości ulicy Piotrkowskiej i centrum Łodzi - powiedziała wicedyrektor Wydziału Majątku Miasta UMŁ Agnieszka Grażka.

Dzięki takim rozwiązaniom można będzie wybudować bardzo potrzebne w śródmieściu Łodzi parkingi bez zaangażowania środków miejskich. Kolejne inwestycje tego typu planowane są także przy ul. Zachodniej oraz ul. Piotrkowskiej 94.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.