PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź podpisała umowę na stadion

  • pt    29 lipca 2014 - 13:12
Łódź podpisała umowę na stadion

Łódź oraz firma Mosty Łódź podpisały umowę na zaprojektowanie i wybudowanie stadionu miejskiego przy al. Piłsudskiego. Nowy stadion będzie gotowy najpóźniej na początku 2017 roku, a już pod koniec bieżącego roku powinny się rozpocząć prace rozbiórkowe na obiekcie.
Dokument parafowali prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, prezes Widzewa Sylwester Cacek, dyrektor ZDiT w Łodzi Grzegorz Nita oraz przedstawiciele firmy Mosty-Łódź S.A. - Joanna Skolimowska oraz Waldemar Wyszyński.

Czytaj też: A co się dzieje ze Stadionem Śląskim?

Po podpisaniu umowy na budowę nowego stadionu Widzewa, prezydent Hanna Zdanowska podkreśliła, że to realizacja jej obietnicy.

- Podpisaliśmy umowę na budowę stadionu Widzewa. Myślę, że koniec wieńczy dzieło. Chociaż to jeszcze nie koniec pracy, tylko dopiero kolejny krok. Teraz będą toczyć się takie prace, które dla kibiców będą bardziej namacalne. To najfantastyczniejszy etap całej inwestycji - powiedziała Zdanowska.

Czytaj: Więcej o przetargu na łódzki stadion

- Dziękuję pani prezydent, a także dyrektorom i urzędnikom za ciężką pracę, która została wykonana w ostatnim czasie. Także kibicom, którzy wspierali nas przy tym projekcie. Zawsze chciałem mieć duży stadion. Będzie mniejszy, ale ważne, że nowoczesny. Oddanie stadionu to będzie kolejna okazja do świętowania. Postaramy się o odpowiednią oprawę tej uroczystości - dodał prezes Cacek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.