PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź rozpoczyna sezon budowlany

  • JS    27 lutego 2017 - 22:00
Łódź rozpoczyna sezon budowlany
Wiceprezydent Łodzi Wojciech Rosicki i wicedyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Katarzyna Mikołajec (fot. uml.lodz.pl)

• - Rozpoczynamy nowy sezon budowlany - poinformowali na konferencji prasowej wiceprezydent Łodzi Wojciech Rosicki i wicedyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Katarzyna Mikołajec.

• To jednocześnie oznacza, że mieszkańcy mogą napotykać na niewielkie utrudnienia.
- Rozpoczynamy nowy sezon budowlany. Wznawiamy inwestycje, które ze względu na zimę i trudne warunki pogodowe musiały zostać wstrzymane - poinformowali na konferencji prasowej wiceprezydent Łodzi Wojciech Rosicki i wicedyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Katarzyna Mikołajec.

Wykonawcy zgłaszają gotowość do prac na kolejnych budowach. To jednocześnie oznacza, że mieszkańcy mogą napotykać na niewielkie utrudnienia.

Rozpoczęły się już prace na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego z al. Śmigłego-Rydza. Na placu budowy porządkowany jest teren i prowadzone są prace torowe. Inwestycja ta jest częścią dużego projektu „Tramwaj dla Łodzi", który obejmie łącznie przebudowę 11 km torowisk.

Inwestycje wznawiane są także w innych rejonach miasta: wzdłuż al. Bandurskiego budowana jest droga rowerowa. Wykonawca zajmuje tam jeden z pasów ruchu, co może powodować niewielkie utrudnienia dla kierowców.

Robotnicy przechodzą na kolejny odcinek ul. Konstantynowskiej, gdzie budowana jest sieć wodociągowa oraz powstaje rondo przy skrzyżowaniu z ulicą Juszczakiewicza.

Wznawiane są prace w projekcie Zielone Polesie, na ulicach: Pogonowskiego, 28. pułku Strzelców Kaniowskich i Lipowej.

Zwożone są maszyny oraz materiały budowlane do ostatnich prac na placu przed Urzędem Marszałkowskim przy al. Piłsudskiego.

Kontynuowane są remonty dróg w ramach ISPA, a także odwodnienie na osiedlu Sikawa.

Kontynuowana będzie także budowa woonerfu na ulicy Zacisze.

Trwa naprawa gwarancyjna woonerfu na ul. Traugutta, która potrwa przez najbliższy tydzień.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.