PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź, rynek nieruchomości: inwestorzy zainteresowani kamienicami

  • Housemarket.pl    1 sierpnia 2016 - 18:39
Łódź, rynek nieruchomości: inwestorzy zainteresowani kamienicami
Ceny na łódzkim rynku nieruchomości wtórnych należą do najniższych spośród największych aglomeracji (fot. wikipedia)

• Rynek nieruchomości wtórnych w Łodzi staje się coraz popularniejszy wśród inwestorów.
• Poszukują oni przede wszystkim tanich mieszkań w kamienicach zlokalizowanych w centrum miasta.
• Obecnie łódzki rynek pierwotny jest słabo rozwinięty w stosunku do wielkości miasta.
Dobrą wiadomością z rynku kredytów hipotecznych jest stabilizacja, która nastąpiła po serii podwyżek marż i spadków dostępności. Złą wiadomością jest natomiast wyczerpanie puli środków z programu MdM dostępnych w tym roku z budżetu na 2017 r.

Inwestorzy szukają mieszkań w kamienicach

Mimo że ceny na łódzkim rynku nieruchomości wtórnych należą do najniższych spośród największych aglomeracji  w kraju, obecnie można zauważyć dalszy spadek średnich kosztów zakupu mieszkań.

– Wynika to w dużej mierze ze sporej ilości lokali w kamienicach o niskim standardzie, które przy odrobinie szczęścia można nabyć za mniej niż 2 tys. zł za mkw. – mówiMarcin Bąk, ekspert Metrohouse. – Padają one przede wszystkim łupem inwestorów, są remontowane i przygotowywane pod wynajem lub do dalszej sprzedaży. W perspektywie czasu, biorąc pod uwagę budowę Nowego Centrum Łodzi oraz rewitalizację Śródmieścia, taka inwestycja może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Większość osób zainteresowanych zakupem na własny użytek wybiera natomiast mieszkania w blokach z wielkiej płyty. Zwykle są to lokale zlokalizowane poza ścisłym centrum, których powierzchnia mieści się w przedziale od  45 do 55 mkw. W porównaniu z propozycjami deweloperów, są one o wiele tańsze.

Czytaj więcej TUTAJ

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.