PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź szykuje się na nowy rok szkolny. Remonty i docieplenia szkół idą pełną parą

  • PAP/KDS    24 lipca 2017 - 15:18
Łódź szykuje się na nowy rok szkolny. Remonty i docieplenia szkół idą pełną parą
Na termomodernizację szkół Łódź przeznaczy prawie 40 mln zł. Część tej kwoty to dotacja z UE (fot. Monika Pawlak / UMŁ)

W Łodzi 20 szkół przejdzie termomodernizację. Budynek Szkoły Podstawowej nr 55 jest pierwszym w tym roku, w którym prace już się zakończyły. W sumie na ten cel miasto przeznaczy prawie 40 mln zł.
Inwestycja kosztowała 1,5 mln zł, w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło 980 tys. zł. Pozostała kwota pochodzi z kasy miasta. Jak informuje Grzegorz Gawlik z łódzkiego magistratu, w ramach termomodernizacji m.in. ocieplono ściany zewnętrzne, dach, wymieniono instalację centralnego ogrzewania oraz ponad 160 okien, a przy okazji także parapety zewnętrzne i rynny.

Obecnie w szkole trwa remont dwóch sal gimnastycznych wraz z zapleczem - szatniami, łazienkami i pokojami dla nauczycieli. Remont sal będzie kosztował prawie 600 tys. zł.

Gawlik zwraca uwagę, że łącznie w tym roku prace termomodernizacyjne, które mogą potrwać do końca tego roku, zaplanowano jeszcze w 19 budynkach. Inwestycje mają kosztować w sumie prawie 40 mln zł, w tym udział 25 mln zł pochodzić ma z UE.

Według magistratu łącznie w ramach pozyskanych pieniędzy z UE w latach 2017-2020 termomodernizacji poddanych zostanie 70 budynków. Łączna wartość inwestycji to ponad 92,5 mln zł, w tym prawie 52 mln zł z UE.

Dodatkowo w Szkole Podstawowej nr 109 trwa remont sali gimnastycznej wraz z zapleczem tj. szatniami i łazienkami oraz pokojem dla nauczycieli. Koszt prac to ok. 250 tys. zł, a planowany termin ich zakończenia to druga połowa października tego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.