Łódź udostępnia buspasy dla motocyklistów

Łódź jest trzecim miastem w Polsce, w którym motocykliści mogą jeździć się po pasach dotychczas zarezerwowanych dla pojazdów komunikacji miejskiej i taksówek.
Łódź udostępnia buspasy dla motocyklistów
Łódź udostępnia buspasy dla motocykli - fot.lodz.pl

Rozpoczął się pilotażowy program "Buspas udostępniony motocyklistom" zainicjowany przez Tomasza Kacprzaka, przewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi.

22 marca przy budynku Akademii Sztuk Pięknych spotkało się kilkuset motocyklistów, którzy po raz pierwszy w Łodzi pojechali buspasem na alei Grzegorza Palki.

- Tego typu pojazdów przybywa na łódzkich ulicach, a umożliwienie jazdy motocyklistom po buspasach może być zachętą do przesiadania się z samochodu osobowego na motocykl, co powinno spowodować zmniejszenie się liczby samochodów w Śródmieściu. Zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego będziemy obserwować, jak nowe rozwiązanie sprawdza się w praktyce - przekonywał przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Kacprzak.

W mieście ustawiono specjalne znaki drogowe informujące, o tym, że buspasami poruszają się również motocykliści. Pierwszym krokiem akcji jest udostępnienie kierowcom motorów buspasów na drodze krajowej nr 14.

- Rozpoczyna się sezon motocyklowy. Nowe rozwiązanie pomoże rozładować korki. Należy jednak przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie na drodze i jeździć zgodnie z przepisami - podkreśliła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Jeśli program się sprawdzi, do dyspozycji motocyklistów będą oddane wszystkie buspasy w Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE