PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź: w wakacje ponad sto remontów w szkołach i przedszkolach

  • JS    19 stycznia 2018 - 22:59
Łódź: w wakacje ponad sto remontów w szkołach i przedszkolach
Malowanie lub odświeżanie sal lekcyjnych i gimnastycznych, szatni, klatek schodowych, wymiana sanitariatów, podłóg, stolarki okiennej i drzwi. W wielu łódzkich szkołach i przedszkolach w tegoroczne wakacje prowadzone będą drobne prace remontowe (fot. pixabay.com)

197 tegorocznych drobnych inwestycji szkolnych i przedszkolnych kosztować będzie prawie 5,7 mln zł.
Malowanie lub odświeżanie sal lekcyjnych i gimnastycznych, szatni, klatek schodowych, wymiana sanitariatów, podłóg, stolarki okiennej i drzwi. W wielu łódzkich szkołach i przedszkolach w tegoroczne wakacje prowadzone będą drobne prace remontowe. Część pieniędzy przeznaczona zostanie na zakup wyposażenia placówek oświatowych. Poczynając od ławek i stolików, przez zabawki ogrodowe, stojaki na rowery po sprzęt muzyczny, komputery, sprzęt multimedialny oraz wyposażenie pracowni fizycznych i chemicznych.

W ZSS nr 7 zamontowana zostanie winda zewnętrzna, a w SP nr 173 wyremontowana będzie sala gimnastyczna. Prace obejmą wymianę podłogi i malowanie ścian. - Z naszej sali gimnastycznej korzystają uczniowie dwóch szkół: podstawówki i sąsiedniego III LO. To łącznie ok. 900 dzieci i młodzieży - mówi Bożena Biniek, dyrektorka SP nr 173 i dodaje: - Z niecierpliwością czekamy na remont.

Koszt remontu sali gimnastycznej w SP nr 173 wyniesie ponad 140 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.