Łódź wyda 2 mln zł na renowacje i konserwację zabytków

Konkurs na dofinansowanie renowacji i konserwacji zabytków w regionie ogłosił zarząd województwa łódzkiego. Do wydania są dwa miliony złotych. Wnioski o dotacje można składać do 1 lutego 2016 roku.
Łódź wyda 2 mln zł na renowacje i konserwację zabytków
(fot. Wedlowski/Wokipedia/CC BY-SA 1.0)

Później propozycje komisji konkursowej zostaną przedstawione sejmikowi województwa łódzkiego, który podejmie ostateczną decyzję o udzieleniu dotacji.

Jak informuje łódzki urząd marszałkowski maksymalne dofinansowanie, o które można się ubiegać, nie może być większe niż 80 tys. zł.

"Jeżeli jednak zabytek posiada wyjątkową wartość historyczną, artystyczną lub naukową albo wymaga przeprowadzenia złożonych pod względem technologicznym prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych, dotacja może być udzielona w wysokości do 100 proc. koniecznych nakładów" - podkreśla marszałek województwa Witold Stępień.

Dodaje, że podobnie może być w przypadku, gdy zabytek wymaga niezwłocznej renowacji.

Urząd marszałkowski przypomina, że w mijającym roku najwyższe dotacje - w wysokości 60 tys. zł - zostały przeznaczone m.in. na: remont elewacji XIX-wiecznego domu przy ul. Łódzkiej 5 w Zgierzu, remont zespołu klasztornego mniszek Kamedułek w Złoczewie, remont elewacji frontowej kościoła pw. Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi, prace przy osuszaniu murów i renowację elewacji XVII-wiecznego, dawnego klasztoru o.o. reformatów w Lutomiersku, czy remont spichlerza z przeznaczeniem na edukację kulturalną młodzieży w pow. łowickim.

Regulamin konkursu opublikowano na stronie internetowej Województwa Łódzkiego www.lodzkie.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.lodzkie.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE