PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź wyremontuje chodniki na ponad 60 ulicach

  • AT    17 grudnia 2014 - 09:39
Łódź wyremontuje chodniki na ponad 60 ulicach
fot.uml.lodz.pl

8 mln złotych przeznaczy Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi na remonty chodników w 2015 roku.
Plany przewidują renowację ciągów pieszych na ponad 60 łódzkich ulicach. Jednocześnie nowe, bezpieczne i równe chodniki będą powstawać przy okazji wszystkich inwestycji drogowych, takich jak: przebudowa ul. Świętej Teresy, remont ul. Rydzowej czy budowa nowych dróg wokół Dworca Łódź Fabryczna.

W 2014 roku remonty chodników przeprowadzono na przeszło 100 ulicach. Odnowiono 100 tys. m kw. powierzchni dla pieszych. Prace prowadzone były przy współpracy z radami osiedli. To mieszkańcy wskazywali miejsca, gdzie należy odnowić chodniki. W ramach inwestycji wybudowano i odnowiono znaczne odcinki ciągów pieszych m.in. na: Trasie Górna, ul. Inflanckiej, ul. Zagajnikowej, ul. Armii Krajowej, al. Unii czy ul. Rojnej.

Czytaj też: Drogowa Inicjatywa Samorządowa: kilometry nowych chodników

W strefie wielkomiejskiej chodniki budowane są w systemie trójdzielnym. Główna część to przestrzeń o szerokości około 1,5 m, zbudowana z płytek betonowych o wymiarach 25x25 cm. Dodatkowo od strony jezdni i od strony budynków układane są opaski z kostki granitowej, ułatwiające poruszanie się osobom niewidomym i niedowidzącym. W rejonach przejść dla pieszych instalowane są płytki kierunkowe, które informują osoby niepełnosprawne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • seba, 2014-12-17 22:37:41

    tiaaa, Łódź będzie mieć nowe, ładne chodniki - będą mieli łodzianie gdzie mieszkać, bo łódzkie kamienice gminne są już ruiną, często z szambem na podwórkach, dziurawymi dachami, wypadającymi oknami, wilgocią, zarywającą się podłogą, wodą na ulicy z hydrantu. Pani Zdanowska remontuje chodniki i buduj...e swój dom - ONA Z GMINNYCH LOKALI NIE KORZYSTA TO PO CO JE REMONTOWAĆ - wszystko pod PR. Starych kamienic sie nie pokazuje, a chodnikami i ścieżkami rowerowymi można sie pochwalić, pokazać w TV - MASAKRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  rozwiń