PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź wyremontuje mieszkania komunalne i socjalne

  • JL    11 stycznia 2016 - 09:22
Łódź wyremontuje mieszkania komunalne i socjalne

Łodzi w tym roku wyremontuje 1219 mieszkań komunalnych i socjalnych. Fot. Pixabay.com

W tym roku w Łodzi zostanie wyremontowanych 1219 mieszkań komunalnych i socjalnych.
W zeszłym roku na remonty łódzkich lokali komunalnych i socjalnych przeznaczono 16,6 mln zł. Wyremontowano za te pieniądze 393 lokale komunalne i 652 socjalne. W 2016 roku pula na ten cel wzrośnie do 19,6 mln zł, co pozwoli na remont 479 lokali komunalnych i 741 socjalnych.

Dużą część mieszkań miasto pozyskało dzięki eksmisjom, a część to lokale po zmarłych najemcach.

– W ubiegłym roku udało się pozyskać ponad tysiąc mieszkań. Mieszkania te mają taki walor, że pozwalają na stworzenie bufora lokalowego niezbędnego przy rewitalizacji obszarowej, którą wkrótce chcemy rozpocząć – mówi Ireneusz Jabłoński, wiceprezydent Łodzi.

Wyremontowane mieszkania komunalne mają służyć nie tylko jako lokale zamienne dla osób z rewitalizowanych obszarów. Otrzymają je także osoby, dla których obecne mieszkania są za małe lub nie stać ich na utrzymanie dotychczasowych lokali.

– Pozwala to na migrację lokatorów i dostosowywanie lokali do ich sytuacji finansowej i losowej – mówi wiceprezydent Jabłoński.

Mieszkania będą wyznaczane łodzianom na podstawie deklaracji i oświadczeń o zarobkach. Dzięki temu będzie wiadomo, czy najemców stać na opłaty.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: