PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź: Zbudują motorową arenę dla żużlowców

  • PAP/AT    1 marca 2016 - 16:31
Łódź: Zbudują motorową arenę dla żużlowców
Stadion na zadaszonej widowni ma pomieścić 10 tysięcy osób i spełniać wymogi rozgrywek żużlowej ekstraklasy oraz Międzynarodowej Federacji Motocyklowej (fot.pixabay.com)

• W Łodzi powstanie motorowa arena za blisko 44 mln złotych.
• Na arenie swoje mecze mają rozgrywać m.in. żużlowcy Orła.
• Wyłoniono zwycięzcę przetargu, który na zrealizowanie inwestycji będzie miał niecałe dwa lata.
Dyrektor Biura Inwestycji UMŁ Małgorzata Belta ogłosiła, że nowy obiekt ma wznieść konsorcjum firm Molewski Sp. z o.o. oraz Molewski S.A. z Włocławka i Chodcza. Jak tłumaczyła była to najlepsza oferta pod względem ceny i gwarancji spośród dziewięciu propozycji złożonych w postępowaniu przetargowym.

"Swoje prace konsorcjum wyceniło na 43 mln 824 tys. zł oraz zaoferowało gwarancję na 90 miesięcy" - tłumaczyła. Dodała, że po podpisaniu umowy, wykonawca na realizację inwestycji w formule "zaprojektuj i wybuduj" będzie miał 22 miesiące.

Stadion na zadaszonej widowni ma pomieścić 10 tysięcy osób i spełniać wymogi rozgrywek żużlowej ekstraklasy oraz Międzynarodowej Federacji Motocyklowej (FIM). Oprócz owalnego toru, w centralnej części obiektu przewidziano tor przeszkód, dzięki czemu będzie on przystosowany do organizacji międzynarodowych imprez enduro oraz motocross.

"To nie będzie jedynie stadion żużlowy, lecz motorowa arena dla wszystkiego typu sportów motocyklowych" - podkreślił dyrektor Wydziału Sportu UMŁ Marek Kondraciuk. Zaznaczył, że obecnie żużlowcy Orła na ligowych meczach gromadzą w Łodzi największą liczbę widzów spośród wszystkich dyscyplin.

Obiekt zostanie wybudowany na terenach miejskich przy ul. 6 Sierpnia, w bezpośrednim sąsiedztwie wysłużonego stadionu, na którym swoje mecze rozgrywa obecnie pierwszoligowy zespół Orła. W drugiej fazie inwestycji w tym miejscu ma powstać 217 miejsc parkingowych.

Zwycięzcę przetargu udało się wyłonić za drugim razem. Pierwszy konkurs ogłoszony w połowie ubiegłego roku unieważniono, ponieważ najniższa zaproponowana oferta o blisko 13 mln zł przekraczała finansowe środki przeznaczone przez miasto na ten cel.

To kolejna inwestycja w poprawę infrastruktury sportowej w Łodzi. W ubiegłym roku na terenie Centrum Sportowego przy al. Unii oddano do użytku nową trybunę dla ok. 5700 widzów, z której korzystają kibice piłkarzy ŁKS i rugbistów Budowlanych, a w listopadzie ma zakończyć się budowa 18-tysięcznego stadionu, na którym mecze na rozgrywać Widzew. Zapowiedziano też budowę hali sportowej do gier zespołowych, która ma stanąć obok Atlas Areny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • uć, 2016-03-14 10:23:38

    Zaraz, zaraz, czy mam rozumieć, że ten stadion dla 9-ciu żużlowców mają zafundować podatnicy Łodzi ?! Powariowaliście ?! Mam współfinansować kolejne fanaberie Skrzydlewskich ?! To lider ligii żużlowej Klub Polonia Bydgoszcz ma własny stadion, a łodzianie -podatnicy nie dość, że zbudowali stadion Ł...KSu( III liga) , Widzewa (IV liga) , a teraz znów żużlowy?! Co ja - podatnik z tego mam? Ano NIC, ZERO !!!!!  rozwiń