PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększona o nowe tereny

  • pt/pap    2 grudnia 2016 - 16:15
Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększona o nowe tereny
Łódzka SSE (fot.lodzsse.pl)

Obszar Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powiększył się o prawie 88 ha. Teraz zajmuje powierzchnię 1416 ha w trzech województwach: łódzkim, mazowieckim i wielkopolskim.
Z tych prawie 88 ha, na blisko 40 ha zrealizowane zostaną już konkretne inwestycje. Powstaną nowe zakłady lub zostaną rozbudowane istniejące.

Firma Sławno CerraNova, specjalizująca się w wyrobach ceramiki budowlanej, zainwestuje w Sławnie 120 mln zł. Spółka z branży medycznej - Fresenius Kabi Polska zainwestuje w Kutnie 100,4 mln zł, Scanfil Poland z branży elektronicznej - w Sieradzu 38 mln zł, a spółka z branży spożywczej ZPOW Agros Nova w Łowiczu - 124 mln zł.

Rzecznik Jakub Wojtczak.zwrócił uwagę, że firmy w sumie zainwestują nieco ponad 382 mln zł. Zapowiedziały zatrudnienie prawie 290 nowych pracowników i utrzymanie 1341 dotychczasowych miejsc pracy.

Jak informuje Wojtczak, prawie 48 ha nowego terenu przeznaczono na przyszłe projekty w Kutnie, Wieluniu, Łowiczu i Krośniewicach - wszystkie w woj. łódzkim oraz w Kole na terenie Wielkopolski.

Z powiększenia strefy zadowolony jest jej prezes Marek Michalik. "Bardzo się cieszę, że udało się rozszerzyć teren Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jeszcze w tym roku. Pracowaliśmy na to rozszerzenie codziennie od pierwszego dnia w pracy. Pomagały nam zainteresowane samorządy i strona rządowa. Już teraz mogę zapowiedzieć, że zamkniemy ten rok z większą liczbą zezwoleń, niż w minionym" - powiedział.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna w ciągu 19 lat swojej działalności wydała prawie 300 zezwoleń, a inwestorzy zrealizowali inwestycje o łącznej wartości ok. 15 mld zł, dzięki którym powstało prawie 36 tys. miejsc pracy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Ksiu, 2017-01-06 22:39:54

    Szkoda, że AMW wstrzymało przetarg na sprzedaż swojego terenu przy ul. Pryncypialnej w Łodzi, w obrębie SSE. Polsko-chińska spółka planowała tam ogromną inwestycję, a przetarg wstrzymano. Zastanawia mnie, na ile polityczna była decyzja o anulowanie przetargu. Dlaczego na ten temat nie ma artykułu? I...nwestycja ta ma przecież istotne znaczenie nie tylko dla Łodzi, lecz nawet dla całego województwa łódzkiego, a może nawet jej oddziaływanie byłoby jeszcze większe. A decyzja AMW jest co najmniej kontrowersyjna.  rozwiń