PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzka Strefa Ekonomiczna urośnie?

  • PAP    10 marca 2011 - 12:36
Łódzka Strefa Ekonomiczna urośnie?

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna złoży do ministra gospodarki wniosek o powiększenie obszaru swojej działalności o blisko 55 ha. Na tych terenach kilka firm ma zainwestować w sumie ok. 180 mln zł i stworzyć ponad 500 nowych miejsc pracy.
- Zmianą granic strefy zainteresowanych jest pięć firm, które przygotowały nowe projekty inwestycyjne na działkach o powierzchni 22 ha. Dwa z nich, firmy z branży AGD oraz spółki badawczo-rozwojowej, planowane są w Łodzi. Dwie kolejne inwestycje, związane z produkcją płytek ceramicznych i płyt termoizolacyjnych, mają powstać w Tomaszowie Mazowieckim - poinformował rzecznik prasowy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Miłosz Wika.

Dodał, że spółki, które chcą rozpocząć działalność na nowych terenach strefy, zobowiązały się do nakładów inwestycyjnych na poziomie blisko 180 mln zł i stworzenia ponad 500 etatów.

Wniosek o rozszerzenie obejmuje również inwestycję związaną z produkcją artykułów niemowlęcych w Słubicy (województwo mazowieckie). Jeżeli rząd zaakceptuje wniosek łódzkiej strefy, to nowe tereny inwestycyjne powstaną też w Lućmierzu k. Zgierza (Łódzkie) oraz na samorządowych gruntach w Turku (Wielkopolskie) i w Pruszkowie (Mazowieckie).

Aktualnie Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna prowadzi działalność na prawie 1200 ha, podzielonych na 43. podstrefy, położone w trzech województwach: łódzkim, mazowieckim i wielkopolskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • jotka, 2011-03-13 23:55:43

    A KIEDY W LUBIENIU KUJAWSKIM?