PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzkie konsultuje Plan Budowy Dróg Krajowych

  • bad    19 stycznia 2015 - 18:12
Łódzkie konsultuje Plan Budowy Dróg Krajowych
Niezagrożone w tej chwili jest powstanie obwodnic Bełchatowa i Wielunia.

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju prowadzi konsultacje społeczne dotyczące Planu Budowy Dróg Krajowych. Kilka kluczowych inwestycji w województwie łódzkim znalazło się na liście rezerwowej. Władze województwa zachęcają do wyrażania swojej opinii i pokazania, że mieszkańcy oczekują ich budowy w najbliższym czasie.
Niezagrożone w tej chwili jest powstanie obwodnic Bełchatowa i Wielunia, które są wśród priorytetów inwestycyjnych. Na liście rezerwowej znalazły się – odcinek autostrady A1 od Tuszyna do Częstochowy oraz droga ekspresowa S14, planowana jako zachodnia obwodnica Łodzi. Ich budowa uzależniona jest od oszczędności podczas przetargów na drogi z listy podstawowej.

Autostrada A1 i droga ekspresowa S 14 są strategicznymi elementami układu drogowego tworzącego wraz z A2 i S8 ważny węzeł komunikacyjny w rejonie Łodzi. Ich realizacja na całej długości poprawi dostępność i sprawność transportową województwa z krajem i Europą, wzmocni atrakcyjność terenu dla inwestowania i prowadzenia działalności, co spowoduje rozwój gospodarczy regionu oraz wzrost poziomu życia jego mieszkańców.

Dotychczasowy rozwój gospodarczy województwa nawiązuje do infrastruktury transportowej - duże firmy logistyczne i nowi inwestorzy lokalizują się szczególnie na terenach przy nowo powstałych drogach. Ponad połowa strategicznych obszarów inwestycyjnych zlokalizowana jest wzdłuż autostrady A1, A2 i drogi ekspresowej S8. Budowa S 14 spowoduje taki sam efekt w gminach, przez które będzie przebiegała trasa. Będzie również szansą na wzrost atrakcyjności turystycznej regionu i wzrost ruchu turystycznego w celach poznawczych, rekreacyjnych, rozrywkowych.

Plany ministerstwa nie uwzględniają budowy obwodnicy Radomska oraz dróg ekspresowych S12 na odcinku Piotrków Trybunalski – Radom i S74 Piotrków Trybunalski - Kielce.

Swoją opinię można wysłać do 30 stycznia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.