PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzkie: modernizacja ok. 102 km dróg lokalnych dzięki państwowym dotacjom

  • PAP/MN    11 sierpnia 2016 - 17:21
Łódzkie: modernizacja ok. 102 km dróg lokalnych dzięki państwowym dotacjom
Termin składania dokumentów wyznaczono na 1-15 września (fot. fotolia)

• W tym roku woj. łódzkie otrzymało z rządowego programu prawie 50 mln zł na drogi lokalne.
• Dofinansowanie to pozwoli na modernizacje ok .102 km dróg gminnych i powiatowych.
• Poinformował o tym w czwartek, 11 sierpnia, wojewoda łódzki prof. Zbigniew Rau.




Przypomniał on, że pieniądze pochodzą z rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, który jest kontynuacją wcześniejszych podobnych programów. Jak mówił jego celem jest wsparcie lokalnych samorządów, przy przebudowie, budowie czy remontach dróg gminnych i powiatowych.

"To lokalne społeczności wiedzą, jaka infrastruktura drogowa jest im najbardziej potrzebna" - dodał. Zwrócił uwagę, że dofinansowanie samorządowej inwestycji z budżetu państwa może pokryć maksymalnie połowę kosztów. Poinformował, że na przyszły rok województwo łódzkie pozyskało z programu 62 mln zł. A - to jego zdaniem - oznacza, że w 2017 roku będzie można zrealizować inwestycje drogowe w powiatach i gminach, za co najmniej 124 mln zł.

Wojewoda przyznał, że ze względu na większą kwotę dotacji, więcej samorządów będzie się o nią starać. Zaapelował do samorządów, aby nie bały się składać wniosków. Termin składania dokumentów wyznaczono na 1-15 września. Dokładne informacje zainteresowani mogą znaleźć na głównej stronie internetowej łódzkiego urzędu wojewódzkiego - www.lodzkie.eu. Wnioski po tym terminie nie będą rozpatrywane.

W ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 w skali kraju przewidziano dofinansowanie lokalnych inwestycji drogowych w łącznej kwocie 4 mld zł. Odpowiednio - w 2016 roku - 800 mln zł, w 2017 roku - 1 mld zł, 2018 roku - 1,1 mld zł i 2019 roku - 1,1 mld zł. To ma pozwolić na budowę, przebudowę i remonty około 2,2 tys. km dróg powiatowych i gminnych rocznie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (2)

  • Iskra , 2016-08-16 23:19:26

    Do Gość: może poprawią drogę z Gałkowa Dużego do Brzezin.
  • Gość, 2016-08-16 22:49:26

    Może i w końcu doczeka się remontu droga w Gałkówku Kol, stan drogi mimo kilku remontów jest opłakany,brak chodnika a jak każdy wie dzieci chodzą do szkoły i ich bezpieczeństwo jest zagrożone , gdyż mimo licznych ubytków w nawierzchni samochody niestety nie zwalniają mimo ograniczeń prędkości., aut ...coraz wiecej a bezpieczeństwo coraz gorsze , strach wyjść na ulice , co roczne remonty żałosne i jeszcze oberwany mostek .......masakra!!!!!!!!  rozwiń