PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzkie stawia na dwa kółka

  • PropertyDesign.pl    23 maja 2016 - 10:24
Łódzkie stawia na dwa kółka

Rowerowa Łódź (fot.Skanska)

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rowerzystów, a także mając na uwadze potencjał kulturowy i przyrodniczy danego regionu oraz bezpieczeństwo cyklistów, powstają kolejne ścieżki w miastach i szlaki rowerowe. Rozwój turystyki rowerowej to obecnie jedno z wyzwań samorządów wojewódzkich w ramach polityki miejskiej. Jednoślad to również źródło rozwoju gospodarczego, szczególnie w sektorze turystyki. Jak to wygląda w łodzikiem?
W woj. łódzkim w ostatnim czasie Skanska wybudowała kilkanaście kilometrów ścieżek rowerowych. Między innymi blisko 7 km w Czyżowie - wzdłuż dróg gminnych oraz łącznie blisko 8 km w Łodzi - wzdłuż ul. Konstantynowskiej, Zielonej, Rojnej, Inflanckiej, Zagajnikowej oraz Spornej. Aby umilić rowerzystom korzystanie z nowych ścieżek spółka zadbała też o zieleń – wzdłuż wybranych tras posadziła łącznie 141 drzew oraz 5323 krzewy.

Trasy rowerowe to jednak nie wszystko. Wraz z ich budową remontowane są wysłużone chodniki lub powstają nowe. Odseparowanie ruchu pieszego od kołowego zwiększa bezpieczeństwo użytkowników ciągów komunikacyjnych.

Bezpieczne nawierzchnie

- Drogi rowerowe w Łodzi wykonaliśmy z mieszanki mineralno-bitumicznej asfaltowej, która zapewnia równą nawierzchnię oraz zwiększa komfort i bezpieczeństwo rowerzystów – wyjaśnia Paweł Nowicki, kierownik budowy, Skanska. - Dodatkowo w rejonie niektórych skrzyżowań zastosowaliśmy kolorową - kontrastującą z jezdnią - nawierzchnię, co również bardzo korzystnie wpływa na poprawę bezpieczeństwa ruchu. Ponadto wyraźnie oznaczyliśmy przebieg tras rowerowych przez skrzyżowania, co wzmaga uwagę kierowców oraz uspokaja ruch samochodowy, a tym samym podnosi komfort użytkowników ścieżki – zaznacza kierownik budowy.

Trasa rowerowa w Czyżowie została natomiast wykonana z kostki betonowej w kolorze czerwonym. Dzięki temu jest bardziej zauważalna przez pozostałych użytkowników ruchu, w tym pieszych.

Całosc czytaj na Propertydesign.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.